Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzPoradnik dentysty

Ankieta

Jakie czasopismo stomatologiczne prenumerujesz?

  • Magazyn Stomatologiczny
  • As Stomatologii
  • Nowy Gabinet Stomatologiczny
  • Poradnik Stomatologiczny
  • Stomatologia Współczesna
  • TPS
  • Kwintesencja
  • Forum Stomatologii Praktycznej
  • Inne
Darmowe terminale płatnicze w gabinecie dentystycznym – warto!
 

 

 

Darmowe terminale płatnicze w gabinecie dentystycznym – warto!

 

 

Coraz większe zainteresowanie transakcjami bezgotówkowymi wiąże się z obserwowanym w Polsce wzrostem poziomu zamożności oraz wykształcenia. Regulowanie płatności za usługi przy pomocy karty lub telefonu staje się coraz powszechniejsze również w gabinetach lekarskich oraz dentystycznych – pacjenci coraz rzadziej chcą płacić gotówką. Wprowadzenie nowoczesnych metod zapłaty to szansa na pozyskanie szerokiego grona nowych pacjentów.

Z raportu przygotowanego przez Narodowy Bank Polski wynika, że aż dwie trzecie Polaków wybiera płatności bezgotówkowe. Chętnie zastępują oni tradycyjne metody płatności coraz bardziej nowoczesnymi. Powszechne staje się regulowanie rachunku także smartfonem czy BLIK-iem. Z obowiązujących trendów zdają sobie sprawę także przedsiębiorcy. Regulowanie należności bezgotówkowo staje się coraz powszechniejsze także w sektorze usług, m.in. w gabinetach lekarskich i dentystycznych.

Pacjent bez gotówki, ale z kartą

Stomatolodzy coraz chętniej decydują się na akceptowanie płatności bezgotówkowych – kartą lub smartfonem. Podczas wizyty często konieczne jest podjęcie nieprzewidzianych działań lub poważnego leczenia – sprawia to, że pacjenci chętniej wybierają gabinety, w których przyjmowane są płatności kartą. To duże poczucie komfortu psychicznego w przypadku, gdy rachunek okaże się wyższy, niż zakładaliśmy – mimo braku wystarczającej kwoty w gotówce pacjent jest w stanie go uregulować. Z tego samego powodu pacjenci szybciej decydują się na skorzystanie z usług dodatkowych, np. wybielania zębów, a także leczenie z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii.

Pacjenci preferują regulowanie rachunku kartą lub telefonem

Obszarem bardzo podatnym na nowe technologie i szerokie wykorzystanie nowoczesnych rozwiązań jest niewątpliwie branża lekarzy stomatologów. Oferowanie usług leczniczych na najwyższym poziomie nie może jednak odbywać się przy przestarzałych sposobach płatniczych, a takim niewątpliwie jest gotówka.

Interesujące rozwiązania do przyjmowania płatności mają w swojej ofercie m.in. Polskie ePłatności, jeden z partnerów programu „Polska Bezgotówkowa”, w ramach którego można przetestować terminal płatniczy zupełnie za darmo przez okres 12 miesięcy.

 

 

Co zyska przedsiębiorca przystępujący do programu ,,Polska Bezgotówkowa” razem z Polskimi ePłatnościami?

 

Przedsiębiorca może liczyć na zwrot kosztów związanych z otrzymaniem terminala płatniczego. Udział w programie, w którym uczestniczą m.in. Polskie ePłatności, może wpłynąć na jakość usług oraz zwiększyć liczbę klientów, a w efekcie zyski. Ponadto PeP oferuje terminal „na próbę” – nie ma koniczności podpisywania kontraktu na dłuższy okres, a wcześniejsze wypowiedzenie nie skutkuje dodatkowymi opłatami.


Czy udział w programie wiąże się z kosztami?

Przedsiębiorca ma zagwarantowane zniesienie kosztów instalacji terminala płatniczego oraz kosztów jego użytkowania. Nie ponosi żadnych kosztów, dopóki jego obrót na terminalu nie przekroczy 100 tys. zł. Dopiero gdy transakcje dokonane za pomocą konkretnego terminala osiągną wskazaną sumę, przedsiębiorcy zostaną naliczone prowizje zgodne z umową z agentem rozliczeniowym.

 

Ile terminali może otrzymać przedsiębiorca?

Właściciele firm mogą otrzymać aż 3 terminale, w tym jeden mPOS lub SoftPOS. Okres dofinansowania jest liczony przez 12 miesięcy od momentu zainstalowania terminala. Kompleksowa oferta obejmuje także usługi dodatkowe, które mogą przyczynić się do wzrostu obrotów przedsiębiorstwa. Warto uzyskać szczegółowe informacje i zapoznać się z warunkami przystąpienia do programu: https://www.pep.pl/http://polskabezgotowkowa.pl

 

 

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS