Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzInformacjie NIL
PNRL apeluje o uporządkowanie kwestii umów z NFZ
 

 

 

 

 

 

5 listopada 2021 r. PNRL zaapelowało do Prezesa NFZ o uporządkowanie kwestii dotyczącej aneksowania umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej w rodzaju leczenie stomatologiczne na 2022 rok. Podkreślono, że jest to ponowny apel w tej sprawie – we wrześniu bieżącego roku PNRL zwróciło się o odstąpienie od akcji zbierania od świadczeniodawców deklaracji zgody na przedłużenie umów wygasających w połowie 2022 r.

W bieżącym apelu przypomniano, że przepis, na który powołuje się NFZ, czyli artykuł 18 ustawy z dnia 31 marca 2020 r. o zmianie niektórych ustaw w zakresie systemu ochrony zdrowia związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 utworzono z myślą o zapewnieniu ciągłości dostępności do świadczeń zdrowotnych w razie kłopotów z przeprowadzeniem konkursów. „Tymczasem, przewidywanie na pół roku przed planowanym terminem postępowań konkursowych trudności z ich przeprowadzeniem biorąc pod uwagę, że przepis pochodzi z samego początku epidemii, jest zabiegiem na wyrost i sprawia wrażenie nadużycia tego przepisu” – czytamy w Apelu.

Zwrócono także uwagę na niejednolity charakter składanych świadczeniodawcom propozycji przez poszczególne oddziały wojewódzkie NFZ.

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS