Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzInformacjie NIL
NRL apeluje do lekarzy i dentystów
 

 

 

 

 

Naczelna Rada Lekarska zaapelowała do lekarzy i lekarzy dentystów „(...) o spojrzenie na kwestię bezpieczeństwa pacjentów przez pryzmat własnego stanu zdrowia, przemęczenia czy przepracowania podczas niesienia im pomocy”.

Apel ten jest wynikiem zwrócenia uwagi na znaczne przeciążenie lekarzy i dentystów pracą w warunkach braków kadrowych – szczególnie w publicznym systemie ochrony zdrowia – a także w warunkach zwiększonego nakładu pracy w okresie pandemii. NRL podkreśla, że to od siły, koncentracji i staranności w działaniu lekarza i lekarza dentysty zależą jakość udzielanych świadczeń zdrowotnych i bezpieczeństwo pacjentów. Przeciążenie pracą odbija się również na życiu rodzinnym i prywatnym lekarza i lekarza dentysty, a także na realizacji obowiązku ustawicznego doskonalenia zawodowego. NRL przypomina, że od stycznia 2028 roku praca lekarzy i lekarzy dentystów w wymiarze przekraczającym przeciętnie 48 godzin na tydzień będzie niedopuszczalna.

W apelu zawarto również informację, że oczekuje się od rządzących podjęcia działań, które zapewnią poziom finansowania systemu ochrony zdrowia zabezpieczający potrzeby zdrowotne obywateli i umożliwiający pracodawcom zapewnianie godnych warunków pracy i płacy lekarzom i lekarzom dentystom.

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
wiuwiu, 
2022.04.15, 04:48:28
Wow, marvelous blog format! How lengthy have you ever been blogging for? you make running a blog look easy. The entire look of your website is excellent, let alone the content!
Also visit my web page - virtual phone
dr x, 
2021.11.01, 19:06:41
będziemy mniej przemęczeni jak nie będziemy płacić tego haraczu powszechnie znanego ''składką'' na was pasibrzuchy, jesteście potrzebni jak kolejny urząd co tylko marnuje nasz czas i kase
 
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS