Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Brytyjczycy unikają dentysty z powodu kosztów życia
  • 08-12-2023
 

 

 

 

 

 

Z badania Wrigley’s Oral Health Index, w którym wzięło udział ponad 6000 osób w wieku powyżej 16 lat z całej Wielkiej Brytanii, wynika, że rosnące koszty życia mają negatywny wpływ na zdrowie jamy ustnej. Taką opinię prezentuje 45% respondentów. Około 30% ankietowanych stwierdziło również, że będzie rzadziej odwiedzać stomatologów ze względu na wyższe koszty leczenia.

Z badania wynika, że najbardziej dotknięci rosnącymi kosztami życia, na dodatek w nieproporcjonalnym stopniu w odniesieniu do reszty społeczeństwa, są ludzie młodzi. Ponad połowa ankietowanych w wieku 25-34 lat uważa, że zdrowie ich zębów ucierpi wraz ze wzrostem kosztów życia. Z kolei 1/3 badanych stwierdziła, że rozważyłaby możliwości leczenia za granicą ze względu na przystępność cenową wizyt u dentysty i kosztów samego leczenia. To samo w grupie wiekowej 55+ stwierdziło jedynie 11%.

Co ciekawe, kobiety bardziej krytycznie od mężczyzn oceniają zmiany w poprawie dostępności usług stomatologicznych po pandemii – niemal połowa z ankietowanych odpowiedziała, że nie ma poprawy, podczas gdy to samo zdanie miał co trzeci mężczyzna.

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS