Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

7 lat czekania na leczenie ortodontyczne
  • 06-12-2021
 

 

 

 

 

 

Przykład wyspy Jersey pokazuje, że jeśli ktoś sądzi, iż kilkunastomiesięczny okres oczekiwania na wizytę dziecka u ortodonty w Polsce w celu konsultacji i rozpoczęcia leczenia wady zgryzu to bardzo długo, jest w błędzie. Na Jersey na leczenie ortodontyczne czeka się nawet 7 lat.

To nie jedyny problem z dostępnością dzieci do opieki stomatologicznej na tej wyspie, ponieważ obecnie jest tam ponad 5000 młodocianych pacjentów, którzy oczekują na wizytę u dentysty.

Super Smiles, działająca na Jersey lokalna organizacja charytatywna, która zapewnia edukację w zakresie zdrowia jamy ustnej i wsparcie dla dzieci i ich rodzin, wezwała do pilnych badań przesiewowych w szkole obejmujących uczniów szkół podstawowych uprawnionych do rządowej opieki stomatologicznej. Poinformowano też, że jeszcze przed wybuchem pandemii na wyspie był problem z dostaniem się dzieci do stomatologa, ale obecna sytuacja jest nie do zaakceptowania. Organizacja wskazała, że rządzący nie wspierają najsłabszych dzieci, nie koncentrują się na profilaktyce i w obecnej sytuacji różnice w zakresie zdrowia jamy ustnej są u młodego pokolenia znacznie większe niż przed pandemią.

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS