Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Ortodonta na NFZ– co ze świadczeniami?
  • 11-05-2020
 

 

 

 

 

 

23 kwietnia 2020 r. do prezesa NFZ zostało wysłane pismo z Naczelnej Rady Lekarskiej z pytaniem, co dalej z leczeniem ortodontycznym, do którego – z powodu epidemii – mogą wygasnąć uprawnienia wielu młodych ludzi z powodu przekroczenia określonej przepisami bariery wiekowej i wskutek tego stracą oni możliwość darmowego leczenia wady zgryzu.

Wobec braku odpowiedzi ze strony NFZ, 5 maja 2020 r. wiceprezes NRL Andrzej Cisło wystosował pismo do Bartłomieja Chmielowca, Rzecznika Praw Pacjenta. Czytamy w nim:

„Brak odpowiedzi NFZ trzeba traktować jako próbę przerzucenia na barki świadczeniodawców z zakresu leczenia ortodontycznego odpowiedzialności albo za brak zapłaty za przeprowadzone leczenie (w przypadku oddania tych aparatów) albo za wygaśnięcie uprawnień tych będących już w leczeniu dzieci, które w kwietniu i maju kończą dwunasty rok życia i które na realizację swego uprawnienia oczekiwały wcześniej w kolejce. Sytuacja taka jest niedopuszczalna z każdego punktu widzenia”.

A. Cisło podkreśla, że NRL nie może samodzielnie wydać odpowiednich rekomendacji lekarzom ortodontom, dzięki którym interesy świadczeniodawców zostałyby zabezpieczone. Zwraca się też z wnioskiem o wsparcie działań samorządu lekarskiego i podjęcie próby wyjaśnienia sytuacji dzieci, które znajdowały się lub znajdują na listach oczekujących na leczenie z wykonaniem aparatu ortodontycznego, a które właśnie ukończyły lub w najbliższym czasie ukończą 12. rok życia.

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS