Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Nowy biogenny materiał w stomatologii
  • 24-04-2018
 

 

 

 

Naukowcy z University of Washington zaprojektowali wygodny i naturalny produkt, który wykorzystuje białka do odbudowy szkliwa zębów i leczenia ubytków. Wyniki tych badań zaprezentowane pozostały w ACS Biomaterials Science and Engineering.

Nowe materiały biologiczne mogą wspomagać procesy mineralizacji tkanki zęba, sprzyjając w ten sposób reakcjom odbudowy szkliwa. Będą to fragmenty peptydowe. Te biogenne materiały miałyby być bardzo proste w użytkowaniu i byłyby dostępne bez recepty, natomiast samo leczenie przebiegałoby bez uciążliwych dla wielu pacjentów zabiegów.
Kolejną zaletą innowacyjnego materiału jest to, że jego powstanie inspirowane jest naturalnymi białkami tworzącymi zęby. Kluczową rolę odgrywają tu peptydy będące pochodnymi amelogeniny, które są biomineralizowane i są kluczowym aktywnym składnikiem nowej technologii. Bioinspirowany proces naprawy przywraca strukturę mineralną znajdującą się w zębie. Peptydy, łącząc się z powierzchnią zębów, powodują przyłączenie jonów fosforowych i wapniowych. Technologia wykorzystująca peptydy umożliwia odkładanie po każdym użyciu 10 do 50 mikrometrów nowego szkliwa na zębach.

Nową metodę odbudowującą zęby można będzie stosować w pastach do zębów, żelach, roztworach do płukania jamy ustnej oraz w kompozytach stomatologicznych jako bezpieczną alternatywę dla istniejących procedur i zabiegów stomatologicznych.

 

 

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS