Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzAktualności

Czterdziestolatek odmładza uśmiech
  • 27-04-2012
 

 

 

 

 

Mężczyźni – szczególnie ci młodsi - mają obsesję na punkcie koloru zębów. Ale nie tylko tego. Coraz częściej chcą – podobnie jak kobiety – wyglądać młodziej i na bardziej zadbanych. Dlatego stomatolodzy mogą spodziewać się, że panowie coraz liczniej będą korzystać z oferowanych usług wybielania zębów i odmładzania wyglądu. Już teraz mówi się o tym, że hitem wśród pacjentów płci męskiej jest nurt anty-aging. Szczególnie wśród tych, którzy 20 lat mają dawno za sobą.

 

Czterdzieści lat to magiczna data dla wielu osób. Wielu w tym wieku decyduje się na zmiany w swoim wyglądzie – głównie w kierunku uzyskania wizerunku sprzed lat 20-stu. W staraniach o młodszy wygląd coraz większą uwagę czterdziestolatkowie kierują na piękny uśmiech. I wykorzystują to, co ma do zaoferowania współczesna stomatologia, aby przywrócić świetny wygląd zębom i twarzy. Coraz więcej mężczyzn przekonuje się do oferowanej w gabinetach dentystycznych kompleksowej metody pozytywnie wpływającej na odmłodzenie wyglądu i poprawę stanu zdrowia. Czterdziestoletni panowie (i młodsi też) decydują się często na zabieg przedłużania zębów, wybielania i coraz częściej też leczą chore zęby. Ci z kolei, którzy mają dopiero 20 lat, inwestują w gabinecie stomatologicznym w profilaktykę anty-aging.

 

- Panowie mają zdecydowanie więcej ubytków niż kobiety. Rzadziej chodzą do dentysty, wskutek czego nie mają solidnych rusztowań, czyli zdrowych zębów, które utrzymywałyby napiętą skórę twarzy. Stąd też często już w wieku 35 lat pojawiają się u nich obwisłe policzki i zmarszczki wokół ust - mówi dr Mariusz Duda, stomatolog.

Mężczyźni mają też częściej zdarte zęby, co wynika z nerwowego trybu życia. Z powodu zaniedbań w zakresie dbałości o zdrowie jamy ustnej u panów przeprowadzenie terapii antystarzeniowej wymaga większego zaangażowania czasu i środków niż ma to miejsce u pań.

Źródło: „Polska Głos Wielkopolski”

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS