Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna Kalendarz
Kalendarz Wyszukaj Dodaj wydarzenie
"Hybrydyzacja kontra Biomineralizacja: Ewolucja w dziedzinie wypełnień stomatologicznych." 

Rodzaj wydarzenia:Szkolenia

Tematyka:Endodoncja

Data wydarzenia:2017-09-15

Grupa zawodowa:Lekarz

Województwo:wielkopolskie

Miejsce:Poznań - CEDE 2017

Patronujemy:Nie

Pawilon 7, sala 7.1C + 7.1D (sala łączona) godzina 13 - 14, Prowadzący:  DDS, MAGD John C. Comisi ( USA )
University of Rochester School of Medicine and Dentistry

Temat: "Hybrydyzacja kontra Biomineralizacja: Ewolucja w dziedzinie wypełnień stomatologicznych."  /   Hybridization vs. Biomineralization: An Evolution for Dental Restorations.

We wczesnych latach 1980-tych zaproponowano model hybrydyzacji zębiny. Został on opisany jako tkanka która została podana bioinżynierii w celu integracji żywicy z żywą tkanką zębinową zęba. Na przestrzeni kolejnych lat pojawiały się generacje hybrydyzujących środków adhezyjnych stworzonych celem eliminacji niedoskonałości preparatów poprzednich generacji oraz w celu uproszczenia schematów klinicznej aplikacji. Wykazano jednocześnie iż średni czas trwałości typowych wypełnień kompozytowych łączonych żywicą wynosi 5,7 roku, i kosztują one około pięciu bilionów dolarów rocznie w samych Stanach Zjednoczonych. W dążeniu do stworzenia trwalszych wiązań hybrydowych, proponowano i wykorzystywano różnorodne środki. Stwierdzono jednak, że użycie tych środków zarówno samodzielnie jak i w połączeniu z primerem/środkiem adhezyjnym wydaje się raczej opóźniać niż przeciwdziałać degradacji wiązania. Jest oczywiste, że aby osiągnąć zamierzony cel,  trzeba będzie przejść różne ścieżki pokonać wiele przeszkód, lecz wydaje się, że użycie materiałów bioaktywnych/niemineralizujących jest kierunkiem, w którym należy się udać aby odnieść sukces.
•    Omówienie wyzwań, jakie związane są z użyciem systemów wiążących
•    Omówienie bieżącej definicji bioaktywności i bio-mineralizacji oraz tego jak te definicje być może powinny ewoluować.
•    Odpowiedź na pytanie czy wytwarzanie się odbudowującej łączącej warstwy krystalicznej jest jednoznaczne z bio-mineralizacją.
•    Odpowiedź czy rzeczywista remineralizacja zdemineralizowanej struktury zębinowej może być osiągnięta.
Biografia:
Dr. Comisi prowadzi prywatną praktykę w Ithaca, stan Nowy York od 1983 roku, jest Prezesem i Dyrektorem Generalnym Dental Care with a Difference, Związku zawodowego, „Gdzie wiedza niesie Zdrowie”, i jest Instruktorem Klinicznym Stomatologii w Szkole Medycyny i Stomatologii na Uniwersytecie w Rochester.
Jest absolwentem Szkoły Stomatologicznej Uniwersytetu Northwestern,  otrzymał swój tytuł naukowy z Biologii na Uniwersytecie Fordham. Dr. Comisi jest Magistrem akademii Stomatologii Ogólnej i jest członkiem Międzynarodowej Akademii Stomatologicznej, Amerykańskiego College’u Dentystów, Akademii Pierre  Fauchard’a oraz Międzynarodowego College’u Dentystów.
Dr. Comisi jest członkiem Krajowej Stomatologicznej Sieci Naukowej (NDPBRN), Międzynarodowego i Amerykańskiego Związku Badań Stomatologicznych. Działa on również w Naukowej Radzie Doradczej Badawczej Grupy Biomateriałów Stomatologicznych oraz jako członek Naukowej Rady Doradczej Zdrowia Jamy Ustnej Izun.
Przewidziane są niespodzianki dla uczestników wykładu.


Kalendarz


Patronujemy
Nie przegap
Nowość
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS