Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna Kalendarz
Kalendarz Wyszukaj Dodaj wydarzenie
Ramy czasowe i sekwencja procedur regeneracji kości. Zasady i praktyka.

Rodzaj wydarzenia:Szkolenia

Tematyka:Implantologia

Data wydarzenia:2016-09-06

Grupa zawodowa:Lekarz

Województwo:małopolskie

Miejsce:Kraków

Patronujemy:Nie

Ramy czasowe i sekwencja procedur regeneracji kości. Zasady i praktyka.

Zabieg na żywo
Poziom: 2
Termin: 6 września 2016


Prowadzący: Doc. dr n. med. Piotr Majewski MD, PhD

Absolwent Wydziału Lekarskiego Oddziału Stomatologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego (1992 r). Odbył studia uzupełniające na Uniwersytecie w Melbourne (Australia) oraz szkolenia w ośrodkach implantologicznych w USA, Szwecji, Włoszech, Szwajcarii i Niemczech. Specjalista II stopnia chirurgii stomatologicznej.
W latach 1996 – 2000 asystent w Klinice Chirurgii Szczękowo-Twarzowej Collegium Medicum UJ, a następnie, przez kolejne trzy lata, asystent w Pracowni Chirurgii Stomatologicznej CMUJ oraz w Katedrze Protetyki Instytutu Stomatologii CMUJ. W roku 2003 uzyskał doktorat z zakresu wieloletnich obserwacji klinicznych zastosowania wszczepów zębowych jako filarów dla uzupełnień protetycznych. Od 2004 roku Kierownik Pracowni Implantologii Instytutu Stomatologii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie oraz Kierownik CEIA - Środkowoeuropejskiego Ośrodka Implantologicznego – Central European Implant Academy. Od roku 2013 wykładowca na New York University, College of Dentistry (NYUCD), w ramach podyplomowego kształcenia w zakresie implantologii. W 2013 roku uzyskał tytuł doktora habilitowanego nauk medycznych z zakresu badań dotyczących problematyki jakości struktur kostnych twarzoczaszki oraz wpływu rodzaju powierzchni wszczepów na sposób ich obciążania konstrukcjami protetycznymi.
Członek różnych organizacji i stowarzyszeń: Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Implantologii Stomatologicznej OSIS (członek Zarządu), Europejskiego Stowarzyszenia Osteointegracji – EAO, Międzynarodowej Akademii Piezochirurgii oraz Polskiego Towarzystwa Periodontologicznego. Redaktor działu implantologii w Journal of Stomatology, czasopisma Polskiego Towarzystwa Stomatologicznego. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie implantologiczne nabyte w wielu ośrodkach, prowadzi własną praktykę stomatologiczną. Aktualnie prowadzi projekty badawcze nad wpływem modyfikacji powierzchni implantów na proces osteointegracji w przypadkach natychmiastowej implantacji z równoczesnym natychmiastowym obciążeniem wszczepów konstrukcjami protetycznymi. Specjalizuje się głównie w technikach regeneracji tkanek, estetycznej odbudowie protetycznej na implantach, natychmiastowym obciążaniu wszczepów. Od pięciu lat w ramach Środkowoeuropejskiej Akademii Implantologii (CEIA) oraz we własnej Klinice Implantologiczno-Stomatologicznej prowadzi kursy zaawansowanych procedur chirurgii implantologicznej oraz protetyki na wszczepach.
Autor kilkudziesięciu wystąpień z dziedziny implantologii, w kraju i za granicą (Wielka Brytania, Szwajcaria, Izrael, Czechy, Płd. Afryka, USA) oraz kilkudziesięciu publikacji z zakresu implantologii i regeneracji tkanek w naukowych czasopismach krajowych i zagranicznych.


Informacje o kursie:

Implantologia stomatologiczna jest obecnie dynamiczną i szybko ewoluującą dziedziną. Jednym z czynników, który wpływa na końcowy wynik kliniczny, jest właściwa kwalifikacja do procedur regeneracyjnych w stomatologicznym leczeniu implantologicznym. Obecnie dostępnych jest wiele procedur chirurgicznych oraz biomateriałów, co może stwarzać klinicystom trudność w opracowaniu właściwej koncepcji terapeutycznej.

Dynamiczna ewolucja współczesnej implantologii stomatologicznej zmieniła wiele starych paradygmatów, które stosowano w przeszłości. Jednym z nich jest osadzanie i obciążanie implantu.


Tematyka:

1. Scenariusze chirurgiczne procedur regeneracyjnych związanych z kondycją tkanki miękkiej i twardej wokół implantu.
2. Leczenie mające na celu zachowanie zębodołu.
3. Protokoły chirurgiczne GBR.
4. Rekonstrukcja wyrostka zębodołowego w strefie estetycznej i tylnej części żuchwy.
5. Wskazania do natychmiastowego i opóźnionego osadzenia implantu.
6. Powikłania będące konsekwencją niewłaściwej koncepcji w planowaniu i prowadzeniu leczenia.

Ten jednodniowy kurs umożliwi uczestnikom zdobycie umiejętności diagnozowania oraz prezentacji planu leczenia, dotyczącego czasu osadzenia implantu. Podczas kursu omówione zostaną czynniki, które decydują o kwalifikacji do natychmiastowego i opóźnionego osadzenia i obciążenia implantu. Autor przedstawi różne protokoły chirurgiczne - zarówno GBR, jak i zastosowanie autologicznych przeszczepów wraz ze wskazaniami do różnych technik. Wadliwe strategie i błędne koncepcje, a także niewłaściwe leczenie mogą spowodować ciężkie powikłania czynnościowe i estetyczne. Na bazie własnego doświadczenia dr Majewski zilustruje różne rozwiązania w leczeniu powikłań, koncentrując się na aspekcie estetycznym. Przestawione zostanie nowe podejście chirurgiczne do naprawy rozejścia tkanki miękkiej wokół implantu.


Warto zobaczyć

Kraków jest jednym z najważniejszych ośrodków kulturalnych w Polsce. Jest również jednym z ważnych ośrodków turystycznych, kulturalnych i zabytkowych w Europie. Obszar zabytkowego Starego Miasta wpisano na listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Corocznie miasto odwiedza trzy do czterech milionów turystów. W Krakowie znajduje się dwanaście wyższych uczelni (wśród nich jeden z najstarszych na świecie - Uniwersytet Jagielloński), sześć teatrów, opera, filharmonia i wiele muzeów. Znajduje się tam największy i najcenniejszy w kraju zespół budowli zabytkowych, głównie gotyckich, świeckich i sakralnych.

Długość: 1 dzień
Uczestnicy: max. 4 osoby
Cena kursu 3 200 zł

Informacje i zapisy:
Justyna Bremer, Nobel Biocare Poland Sp. z o.o.
tel.: +48 509 669 013
e-mail: justyna.bremer@nobelbiocare.com


Kalendarz


Patronujemy
Nie przegap
Nowość
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS