Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna Forum

Autor
Wiadomość
Lekarz dentysta Emilia
Gość
Dodano: 2018-07-14 08:12:39
Dzień dobry, od kilku miesięcy rozglądam się za unitem do nowego gabinetu. Rozważam kupno Oms virtuosus, Makromed Certus neo, Adec 300/500 i Kavo Primus 1058. W Oms podobają mi się ergonomiczne rozwiązania ale obawiam się o problemy z płytą główną, cena około 78tys. Certus (fotel pneumatyczny) kusi mnie swoją bezawaryjnoscia (producent zapewnia mnie że przez najbliższe 10 lat żadnych poważniejszych problemów) cena około 70tys. Adec ma 5 lat gwarancji, fotel pneumatyczny), nie przekonują mnie krótkie rękawy i cena około 85tys. Kavo, również boję się tutaj o problemy z płytą główną oraz blokowanie się rękawów końcówek. Primus 1058 wydaje się być ergonomiczny ale boję się opieki serwisowej. Chciałabym mieć unit który będzie na siebie zarabiał.
pap
Gość
Dodano: 2018-07-20 19:47:47
Nie ma czegoś takiego jak fotel pneumatyczny, może być hydrauliczny.
pap
Gość
Dodano: 2018-07-20 19:57:45
10 letni okres spokoju... czego to się nie naobiecuje tongue. Kup u mnie unit, ja Ci na każdy wymieniony obiecam 15 lat pracy bez poważniejszych awarii. Przekonałem Cię?
Co masz na mysli, pisząc o obawach o płytę główną w Virtuosusie?
A-dec to typowy unit do pracy zza pacjenta.
Primus, niemiecka jakość (?), niemieckie ceny części..
Kowal
Gość
Dodano: 2018-10-03 10:39:03
Droga Emilio,
jeśli masz na nazwisko Błażejczyk -to pracuj sobie na unicie stern weber :)
Czy ty naprawdę uważasz, że wszyscy dentyści są idiotami i nie wiedzą do czego służy wątek "Który unit lepszy?"
Do przemyślenia dla innych:
Jeśli nie chcesz utrzymywać serwisantów za swoje ciężko zarobione pieniądze, to spytaj się ich "Który wybrać?" , a następnie wybierz ten , którego Ci nie polecą. :) :)
Siedzimy, czekamy na nudne szkolenie, serwujemy po portalu i śmiejemy się.
Kowal
Gość
Dodano: 2018-10-03 10:42:53
Droga Emilio,

oh, oczywiście nie wiemy, jak masz na nazwisko, ani który unit wybierzesz, ale jakbyś mogła wymienić jeszcze trochę innych unitów, cen, wad i obaw, byłoby jeszcze zabawniej. :) :)
Gość
Gość
Dodano: 2018-10-03 11:33:02
Drogi, hi, hi, Kowalu

Z dedukcją u ciebie kiepsko. Przeczytaj posta "Emilii" i pomyśl dłużej, zamiast tylko się śmiać. Adec -be, Kavo -be, OMS -be (bo serwis, bo płyta główna, bo rękawy).
Co z tego zestawienia jest cacy? Ano Makromed, oczywiście. Pneumatyk? 70 tys. ? No w głowach im się poprzewracało. Możesz kupić taniej Chiranę, czy dziesiątki podobnych, a dużo tańszych. Kup sobie Anle za 19 tys. W ciągu 10 lat możesz mieć ich 3.
Makromed? 70 tysięcy? Mnie akurat to rozbawiło najbardziej.
Stomatolog
Gość
Dodano: 2018-10-15 22:12:00
Ja też przymierzam się do zakupu kolejnego unitu i zastanawiam się co wybrać. Pracowałem na A-decu i generalnie jestem z niego zadowolony. Jednak cena unitu gotowego do pracy w granicach 85 tysięcy jest trochę zawrotna. Alternatywą był Midmark ale nie jest już dostępny. Co sądzicie o unitach DCI ? Ostatnio coraz głośniej o nich. Niby amerykański, 5 lat gwarancji, pneumatyka, hydraulika. Doradźcie coś
dentistry A
Gość
Dodano: 2019-03-03 15:08:53
Witam,a co sądzicie o unitach planmeca compact I ?Mam całkiem fajna ofertę cenowa porównywalna ze Stern weber.Do tego ostatniego bardzo mocno jestem zrazona-unit 4 letni bardzo awaryjny.

Kupiłem unit Planmeca Compact - NOWY - niestety zamiast spodziewanej bezawaryjności od samego początku problemy z regulacją wody - brak płynnej regulacji wody w końcówce oraz brak możliwości całkowitego zamknięcia wody w końcówce ( pracy "na sucho" ) pomimo oficjalnej takiej możliwości w ulotce i folderze sprzętu . Serwis od ponad roku walczy z wadą ale brak końca - a oficjalne przedstawicielstwo Planmeca w Polsce zachowuje się arogancko i lekceważąco. A przecież to nie jest sprzęt za 30 tys od firmy Józek i Szwagier tylko za konkretną kasę. Prawdopodobnie jest to wada fabryczna / konstrukcyjna lub wada oprogramowania unitu. Na razie odradzam.
    14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 

Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS