Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna DzieckoWarto wiedzieć

Ankieta

Czy Twoje dziecko lubi myć zęby ?

  • Tak
  • Raczej tak
  • Raczej nie
  • Nie
Apel Rzecznika Praw Pacjenta
  • 18-01-2012
 

 

 

 

10.01.2012 r. ukazał się apel, w którym Rzecznik Praw Pacjenta stanowczo apeluje do Naczelnej Rady Lekarskiej, Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy, Porozumienia Zielonogórskiego, Polskiej Federacji Pracodawców Ochrony Zdrowia o natychmiastowe i definitywne przerwanie protestu, który lekarze podjęli w odpowiedzi na wprowadzenie w życie zapisów nowej ustawy refundacyjnej. Rzecznik wskazuje w apelu, że protest lekarzy narusza prawa pacjentów do korzystania z usług medycznych zgodnie z przysługującymi im uprawnieniami. Rzecznik podkreśla też, że pacjent w żadnym wypadku nie powinien ponosić konsekwencji istniejącego sporu, ale w zaistniałej sytuacji cierpi najbardziej.

Zdaniem Rzecznika, wygłaszane przez lekarzy poglądy, iż prowadzone działania nie godzą w dobro pacjentów, jest po prostu nieetyczne i nieprawdziwe. Zdrowie polskich pacjentów będzie tak długo zagrożone, jak długo będzie trwał protest i nie zostanie on przerwany” - można przeczytać w apelu.

Rzecznik poinformował także, że 10.01.2012 r. zostały wszczęte w stosunku do niektórych świadczeniodawców postępowania wyjaśniające, a także postępowania w sprawach praktyk naruszających zbiorowe prawa pacjentów.

Źródło: bpp.gov.pl

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS