Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna StudentWiadomości

Ankieta

Jaki jest poziom nauczania na Twojej uczelni ?

  • Bardzo dobry
  • Dobry
  • Dostateczny
  • Niedostateczny
YouTube w kształceniu – co o tym myślą studenci stomatologii?
  • 12-09-2022
 

 

 

 

 

 

Naukowcy ze Szkoły Dentystycznej Uniwersytetu w Nowym Jorku postanowili zbadać, czy studenci stomatologii poprzez korzystanie z serwisu YouTube doskonalą swoje kompetencje w endodoncji. Badacze chcieli również sprawdzić, w jaki sposób serwis jest wykorzystywany do uzupełniania formalnego kształcenia w tej dyscyplinie. Do badania ankietowego zakwalifikowali 30 studentów 4. roku stomatologii.

Okazało się, że zdecydowana większość uczestników badania, bo prawie 97%, stwierdziła, że wykorzystuje YouTube jako narzędzie do nauki procedur dentystycznych, a ponad 83% studentów zadeklarowało, że wykorzystuje zamieszczone w tym serwisie materiały konkretnie do nauki endodoncji. Studenci deklarowali, że korzystali z materiałów na YouTube głównie po to, aby zwiększyć pewność siebie i zrozumieć określone procedury medyczne.

Badacze zauważyli również, że studenci stomatologii przywiązywali dużą wagę do łatwo dostępnych materiałów wideo o ograniczonym czasie trwania, w których procedury kliniczne były przeprowadzane z udziałem pacjentów.

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS