Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna StudentWiadomości

Ankieta

Jaki jest poziom nauczania na Twojej uczelni ?

  • Bardzo dobry
  • Dobry
  • Dostateczny
  • Niedostateczny
Profilaktyczny rejs studentów z Lublina
  • 20-08-2019
 

 

 

 

W drugiej połowie sierpnia jedenastu studentów Lubelskiego Uniwersytetu Medycznego wypłynie w rejs na lubelskim jachcie „Roztocze” i zatrzyma się w trzech miastach Polski: 18 sierpnia w Gdańsku, 19 – na Helu, a 23 – w Świnoujściu. Sam rejs ma na celu promowanie zdrowego stylu życia, żeglarstwa morskiego oraz Lublina. W międzyczasie przyszli lekarze oraz lekarze stomatolodzy będą zwracać szczególną uwagę na wakacyjną profilaktykę w odniesieniu do zdarzeń mogących podczas kanikuły zagrozić zdrowiu lub życiu.

Jak wynika z danych Policji, w Polsce w 2018 roku utonęło 545 osób; w tegorocznych raportach wciąż jeszcze wzrastają te ponure statystyki. Ponieważ główną przyczyną utonięć są kąpiele w miejscach niedozwolonych, niestrzeżonych oraz spożycie alkoholu, dlatego studenci będą uczyć, jak ratować tonącego oraz zachęcać do pozostania na brzegu, jeśli jest się pod wpływem napojów wyskokowych.

Podczas akcji profilaktycznych poruszone zostaną również tematy związane z profilaktyką odwodnienia i nowotworów skóry zależnych od słońca. Do tego będzie można wykonać darmowe badania, takie jak pomiar ciśnienia tętniczego krwi i pomiar poziomu glukozy we krwi.

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS