Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna StudentWiadomości

Ankieta

Jaki jest poziom nauczania na Twojej uczelni ?

  • Bardzo dobry
  • Dobry
  • Dostateczny
  • Niedostateczny
Stomatologia najbardziej pożądanym kierunkiem w GUMed
  • 16-08-2019
 

 

 

 

 

Pomimo tego, że Ministerstwo Zdrowia zwiększyło limit o 40 miejsc na kierunki lekarskie dla Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, to chętnych na studiowanie tajników medycyny lub stomatologii jest znacznie więcej. Dzięki większemu limitowi, uczelnia będzie mogła w październiku przyjąć aż 322 studentów I roku. Na GUMed aplikacje złożyło prawie 9,5 tyś. osób. Najwięcej podań wpłynęło na kierunek lekarsko-dentystyczny, gdzie na jedno miejsce przypada 18 chętnych. Uniwersytet może przyjąć na ten kierunek jedyne 49 osób.

 

Do popularnych kierunków należą również farmacja, analityka medyczna, psychologia zdrowia czy techniki dentystyczne. Liczba osób chętnych na niektórych kierunkach zapewne jeszcze się powiększy, ponieważ dopiero zaczęła się rejestracja na kierunki niestacjonarne: lekarski, lekarsko-dentystyczny, techniki dentystyczne oraz farmację.

Na ostateczne wyniki tegorocznej rekrutacji abiturienci będą musieli poczekać jeszcze przynajmniej miesiąc. Dopiero we wrześniu poznamy ostateczne listy przyjętych.

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS