Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna StudentWiadomości

Ankieta

Jaki jest poziom nauczania na Twojej uczelni ?

  • Bardzo dobry
  • Dobry
  • Dostateczny
  • Niedostateczny
Kasy dla dentystów, ulgi dla młodych
  • 31-05-2019
 

 

 

 

Branżę dentystyczną czekają zmiany w obszarze rozliczeń z fiskusem, gdyż od początku 2021 r. w gabinetach stomatologicznych mają pojawić się kasy online. Dentyści będą mogli uzyskać częściową refundację kosztów zakupu kasy – na chwilę obecną kwota ta wynosi 700 zł.

Lekarze i stomatolodzy to grupy zawodowe, które będą zobowiązane do korzystania z kasy online później od innych branż. Kasy online są kolejnym rozwiązaniem uszczelniającym system podatkowy.

 

Fiskus ma też dobrą wiadomość – ale tylko dla młodych, gdyż od pierwszego października 2019 r. mają wejść w życie przepisy zwalniające z płacenia PIT osoby, które osiągają przychody z pracy i nie ukończyły 26 lat. Zwolnieniem będzie objęty przychód do kwoty 42 764 zł w roku podatkowym. Podatek trzeba będzie zapłacić według skali jedynie od nadwyżki ponad tę kwotę.

W tym roku płatnik będzie obliczać i wpłacać zaliczki bez stosowania zwolnienia przewidzianego od października do grudnia, jednakże młody pracownik w zeznaniu za 2019 r. otrzyma zwrot zapłaconego podatku od przychodu uzyskanego w ostatnim kwartale 2019 r.

 
 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS