Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna StudentWiadomości

Ankieta

Jaki jest poziom nauczania na Twojej uczelni ?

  • Bardzo dobry
  • Dobry
  • Dostateczny
  • Niedostateczny
Warunki pracy coraz gorsze
  • 30-05-2019
 

 

 

 

Pomimo zmian, które – między innymi pod wpływem protestu rezydentów sprzed kilkunastu miesięcy – wprowadzono do systemu ochrony zdrowia w ciągu ostatniego roku, w opinii ekspertów i samych zainteresowanych, czyli lekarzy i dentystów, nie poprawiły się warunki ich pracy, a nawet uległy one pogorszeniu. Taką opinię wyraziło ponad 30 proc. medyków, przy czym mniejszy odsetek niezadowolonych był wśród dentystów niż wśród lekarzy. Najczęściej wskazywano na utrudnienia w postaci niskiego poziomu finansowania świadczeń przez NFZ, biurokrację, wymagania dotyczące prowadzenia dokumentacji medycznej.

Nieomal 2/3 lekarzy oraz prawie połowa dentystów pozytywnie oceniła zapisy zeszłorocznego porozumienia podpisanego po proteście rezydentów. Prawie tyle samo pozytywnie wyraziło się o podwyżkach dla specjalistów, przy czym najczęściej zadowolenie wskazywali lekarze i dentyści młodzi – do 36 r. ż.

 

Dentyści prawie nie zauważyli zmian w swojej pracy po wprowadzeniu podstawowego szpitalnego zabezpieczenia świadczeń opieki zdrowotnej, tak zwanej sieci szpitali.

 
 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS