Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna StudentWiadomości

Ankieta

Jaki jest poziom nauczania na Twojej uczelni ?

  • Bardzo dobry
  • Dobry
  • Dostateczny
  • Niedostateczny
Higienistka stomatologiczna – zawód wbrew pozorom wyczerpujący
  • 20-05-2019
 

 

 

 

 

Zawód higienistki stomatologicznej tylko na pozór jest profesją, której wykonywanie nie wymaga wielkiego wysiłku. Higienistka stomatologiczna musi bowiem codziennie wykonywać wiele różnych czynności, w tym przy wymuszonej pozycji ciała, starając się dotrzeć do mało dostępnych obszarów w obrębie jamy ustnej. Kolejnym obciążeniem jest stres związany m.in. z ograniczeniem czasowym na wykonanie określonych czynności medycznych.

Z badań wynika, że zawód higienistki stomatologicznej może generować duże straty fizyczne – doświadcza ich ponad 2/3 specjalistek od higieny jamy ustnej. Są to głównie zaburzenia w zakresie układu mięśniowo-szkieletowego; ale na drugiej pozycji znajdują się problemy psychologiczne wynikające ze stresu. Higienistka stomatologiczna jest także narażona na kontakt z drobnoustrojami przynoszonymi przez pacjentów i na promieniowanie, a także spędza dużo czasu w pozycji siedzącej. Wszystkie wymienione negatywne aspekty pracy w tym zawodzie spowodowały, że Business Insider uznał zawód higienistki za najbardziej niezdrowy w USA.

Badania wskazują również, że higienistki stomatologiczne często nie skarżą się na doświadczane dolegliwości bólowe podczas pracy, chcąc w pełni podołać obowiązkom i nie zawieść reszty zespołu dentystycznego.

Strefą odciążenia fizycznego i psychicznego dla każdej higienistki powinien być dom. Dlatego tak ważne jest, aby zadbać o zapewnienie sobie komfortu osobistego poza godzinami pracy.  

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS