Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna StudentStaże

Ankieta

Jaki jest poziom nauczania na Twojej uczelni ?

  • Bardzo dobry
  • Dobry
  • Dostateczny
  • Niedostateczny
Stażysto, idź do lekarza!
  • 17-10-2013
 

 

 

 

 

1 października, na staż podyplomowy przychodzą nowi stażyści. Dla wielu z nich to pierwsza praca w życiu. Zanim jednak przystąpią do pracy z pacjentami i podpiszą umowę o pracę, muszą udać się do działu kadr w placówce, w której będą odbywać staż. Tam dostaną skierowania na badania, których wyniki muszą dostarczyć przed 1 października, czyli jeszcze przed rozpoczęciem stażu. W zależności od placówki przyjmującej lekarzy dentystów stażystów badania mogą się nieco różnić. Jednak zazwyczaj niezbędnymi do wykonania są: morfologia krwi i badanie okulistyczne. Niektóre z zakładów pracy kierują też swoich przyszłych pracowników na RTG klatki piersiowej. Niezbędne jest również udanie się do stacji sanitarno-epidemiologicznej w celu wyrobienia sobie książeczki zdrowia. Do sanepidu trzeba wybrać się odpowiednio wcześnie, ponieważ wykonanie badań, na podstawie których wystawiana jest książeczka zdrowia, jest czasochłonne i zajmuje kilka dni.

Z wynikami wszystkich zleconych badań należy udać się do lekarza medycyny pracy, który wystawi zaświadczenie o braku przeciwwskazań do podjęcia przez stażystę pracy w charakterze lekarza dentysty. Z tym zaświadczeniem stażyści z powrotem udają się do kadr w placówce, gdzie będą odbywać staż, i po złożeniu wszystkich potrzebnych dokumentów mogą podpisać umowę o pracę.

 

Powyższy opis dotyczy większości placówek. Gdzieniegdzie jednak wszelkie informacje udzielane są dopiero z dniem 1 października, czyli w pierwszym dniu pracy. Dopiero wtedy wydawane są skierowania na badania i podpisywana jest umowa. Dlatego osoby zainteresowane powinny zasięgnąć informacji bezpośrednio w swojej placówce stażowej, aby dowiedzieć się, jak wygląda tam procedura przyjmowania stażysty do pracy. Warto wcześniej zorientować się jakie procedury obowiązują w danym mieście i danej placówce, ponieważ w niektórych miejscach niedostarczenie dokumentów i wyników badań na czas wiąże się z brakiem możliwości podjęcia stażu z dniem 1 października.

Należy pamiętać, że nawet w tych placówkach, w których dokumenty dostaje się dopiero 1 października, stażyści zobowiązani są stawić się do pracy z pacjentami w tym właśnie dniu.

Źródło: Opracowanie własne 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS