Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna StudentLDEK
Raport z LDEK-u
 

 

 

Po zażegnaniu problemów technicznych, Centrum Egzaminów Medycznych umieściło na swojej stronie statystki z wrześniowego LDEK-u AD 2013.

 

Oto wyniki wśród lekarzy dentystów, którzy ukończyli studia wcześniej niż 2 lata temu. Najwyższy wynik punktowy osiągnął zdający z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Było to 169 punktów. Jednak absolwent Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku nie był o wiele gorszy i zdobył tylko o jeden punkt mniej. Patrząc na wyniki przez pryzmat uczelni, najlepiej „zdającym” w tej sesji było Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Średnia punktów wśród zdających na tej uczelni wynosiła 135,75 punktów. Najgorzej poszło zdającym z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, gdzie średnia punktów wynosiła 125,28 oraz piszącym egzamin z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Średnia ich punktów wynosiła 125,46. Najwięcej osób, które nie zdało Lekarsko Dentystycznego Egzaminu Końcowego, było absolwentami Uniwersytetu Medycznego w Łodzi oraz Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Najwięcej osób, które zdały, było absolwentami Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tylko dwóch absolwentów z Krakowa nie zaliczyło egzaminu.

 

Jeśli chodzi o statystyki zdających, którzy ukończyli studia ponad 2 lata temu, przedstawiają się one nieco inaczej. Najwyższy wynik punktowy osiągnięty został przez lekarza dentystę z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu i wynosił 162 punkty. Średnio najwyższy wynik punktowy uzyskiwali lekarze dentyści z Uniwersytetu Medycznego w Warszawie - średnia punktów wynosiła tu 128,63. Najgorzej poszło lekarzom z Uniwersytetu Medycznego w Lublinie. Średnia punktów wyniosła zaledwie 109,7 punktów. Największa liczba osób, które nie zdały, to lekarze dentyści z Uniwersytetu Medycznego w Łodzi i Uniwersytetu Medycznego w Lublinie.

 

Wśród zdających LDEK po raz pierwszy statystyki przedstawiały się następująco. Najwyższy wynik uzyskała osoba z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego - 156 punktów. Uniwersytet ten uzyskał też najwyższy średni wynik punktowy, który wynosił 134,30. Najgorzej napisali absolwenci Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. Średnia punktów wynosiła 123,74 punktów. Najwięcej osób, bo 13, nie zdało wśród absolwentów Uniwersytetu Medycznego w Lublinie, zaraz potem absolwentów Uniwersytetu Medycznego w Łodzi - tu nie zdało 11 osób.

Źródło: www.cem.edu.pl

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS