Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna StudentLDEK
LDEK tuż tuż !
 

 

 

 

Już za parę dni, za dni parę…”- brzmią słowa piosenki. Lecz tym razem nie zachęcają do wakacyjnych wojaży a pełnej mobilizacji do Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego (dawniej LDEP). Samym zainteresowanym przypominamy, że należy przybyć pod przypisane zdającemu miejsce dwie godziny przed rozpoczęciem egzaminu. Czas ten potrzebny jest na dopełnienie formalności, tzn. zweryfikowanie tożsamości osób zgłaszających się na egzamin oraz sprawdzenie, czy posiadają one wymagane dokumenty, uprawniające do udziału w teście. Przypominamy: zabranie wymaganych dokumentów jest niezbędne! Bez nich nie będziecie mogli wejść na egzamin.

Jeśli więc jesteś absolwentem na egzamin koniecznie musisz zabrać ze sobą dowód tożsamości oraz zaświadczenie potwierdzające ukończenie studiów na kierunku lekarsko-dentystycznym.

Jeśli jesteś lekarzem dentystą bądź lekarzem dentystą stażystą posiadającym pełne prawo wykonywania zawodu, potrzebny ci będzie dokument tożsamości oraz dyplom lekarza dentysty.

Po okazaniu dokumentów można usiąść przy stoliku ze swoim numerem kodowym i przez 4 godziny rozwiązywać 200 pytań z różnych dziedzin stomatologii. Przez trzy dni od chwili egzaminu można zgłaszać zażalenia odnoszące się do LDEK-u. Po rozpatrzeniu wszystkich wątpliwości odnośnie pytań lub odpowiedzi do nich, na stronie Centrum Egzaminów Medycznych ukażą się wyniki.

Do uzyskania pozytywnego wyniku z Lekarsko Dentystycznego Egzaminu Końcowego trzeba złożyć 56% poprawnych odpowiedzi.

 

Wszystkim zdającym radzimy solidnie wyspać się w przeddzień egzaminu, bo 4 godziny wysiłku umysłowego to nie przelewki. Koniecznie trzeba też zjeść sycące śniadanie, gdyż na LDEK-u jest zakaz wnoszenia picia i jedzenia.

 

Wszystkim przystępującym do egzaminu życzymy powodzenia!

Źródło: Opracowanie własne

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS