Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna StudentBlog stomatologiczny
Z pamiętnika stomatolożki o tym, że warto się szkolić
 

 

 

Niby to takie oczywiste. W końcu większość jeździło już na studiach na kursy, konferencje czy szkolenia zawodowe. Ale czy jechaliśmy się uczyć? Chyba jednak w mniejszym stopniu niż teraz.

 

Beztroskie studenckie życie bardziej się opierało na poszukiwaniu wrażeń
i znajomości czego często nawet nie byłam świadoma. Ale to nic dziwnego - w końcu racjonalizacja swoich poczynań to jeden z najlepszych narzędzi obronnych. Wróciłam niedawno ze szkoleń - tych czysto zawodowych jak i tych wspomagających uprawianie sztuki lekarskiej. Czy coś się zmieniło?

 

Jechałam zwykle sama albo w nie znając prawie nikogo. Każdego dnia mimo nie wyspania miałam coraz więcej energii, radości i chłonęłam więcej. Po powrocie wszyscy pytają się mnie czego się nauczyłaś? Co wyniosłaś? Pomijając puste frazesy, że wiedzę praktyczną i teoretyczną niezbędną do pracy uważam, że nauczyłam się dużo o sobie. A przynajmniej zaczęłam się uczyć.

 

Dużo zależy od Nauczyciela. Tęsknię mocno za coraz rzadszymi duetami Mistrz-Uczeń, choć sama mam to szczęście, że znalazłam tych którzy kierują. Nie nachalnie, pozwalają popełniać błędy. W końcu mamy do tego prawo ( to też wyniosłam z ostatniego szkolenia ), ale stoją obok gotowi w każdej chwili podsunąć myśl, pociągnąć za warkocz/ucho i pokazać wyjście z mroku. Ale to nie wspaniała Trenerka ostatniego spotkania przyczyniła się do polepszenia moich zdolności. Ta energia i nauka płynęła od nowych znajomych.Najwięcej dowiadujemy się o sobie rzeczy miłych i tych mniej, które mają nam pomóc stać się lepszą wersją własnego „ja” od współpracowników, kolegów, znajomych. Dopiero teraz wiem jak wiele zawdzięczam studenckim wymianom myśli w trakcie wspólnej kłótni, gdy rozumiało się mało albo nic na jutrzejsze kolokwium. Z szacunkiem podchodzę do uwag wszystkich pielęgniarek w trakcie szpitalnych praktyk. Wiem, że nie odkryłam prochu jednak cieszę się, że znalazłam nowe źródło wiedzy.;)

 

Zatem patrzmy na nasze odbicia w lustrze ludzkiego wzroku - może znajdziemy coś o czym nie mamy jeszcze pojęcia a stanie się to naszym największym atutem
w gabinecie i życiu? Czy zatem te studenckie wyjazdy były mniej edukacyjne czy tylko uczyły innej sfery mnie ? ;)

 

Zatem wyjeżdżajmy, rozmawiajmy, dzielmy się informacjami zwrotnymi! W drogę! J

 

Autor:

Marta Berdzik-Janecka, lekarz dentysta z Grupy Lecz człowieka, nie chorobę.

http://lekarze.bridgehead.pl/

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
bkaul, 
2019.07.16, 08:03:03
Student can take vocational training and complete Internship In Microsoft, Hotmail and Outlook. They can learn many tools like remove Hotmail account and so on. They can improve their skill.
 
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS