Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna StudentBlog stomatologiczny
Z pamiętnika stomatolożki o tym, że warto się szkolić
 

 

 

Niby to takie oczywiste. W końcu większość jeździło już na studiach na kursy, konferencje czy szkolenia zawodowe. Ale czy jechaliśmy się uczyć? Chyba jednak w mniejszym stopniu niż teraz.

 

Beztroskie studenckie życie bardziej się opierało na poszukiwaniu wrażeń
i znajomości czego często nawet nie byłam świadoma. Ale to nic dziwnego - w końcu racjonalizacja swoich poczynań to jeden z najlepszych narzędzi obronnych. Wróciłam niedawno ze szkoleń - tych czysto zawodowych jak i tych wspomagających uprawianie sztuki lekarskiej. Czy coś się zmieniło?

 

Jechałam zwykle sama albo w nie znając prawie nikogo. Każdego dnia mimo nie wyspania miałam coraz więcej energii, radości i chłonęłam więcej. Po powrocie wszyscy pytają się mnie czego się nauczyłaś? Co wyniosłaś? Pomijając puste frazesy, że wiedzę praktyczną i teoretyczną niezbędną do pracy uważam, że nauczyłam się dużo o sobie. A przynajmniej zaczęłam się uczyć.

 

Dużo zależy od Nauczyciela. Tęsknię mocno za coraz rzadszymi duetami Mistrz-Uczeń, choć sama mam to szczęście, że znalazłam tych którzy kierują. Nie nachalnie, pozwalają popełniać błędy. W końcu mamy do tego prawo ( to też wyniosłam z ostatniego szkolenia ), ale stoją obok gotowi w każdej chwili podsunąć myśl, pociągnąć za warkocz/ucho i pokazać wyjście z mroku. Ale to nie wspaniała Trenerka ostatniego spotkania przyczyniła się do polepszenia moich zdolności. Ta energia i nauka płynęła od nowych znajomych.Najwięcej dowiadujemy się o sobie rzeczy miłych i tych mniej, które mają nam pomóc stać się lepszą wersją własnego „ja” od współpracowników, kolegów, znajomych. Dopiero teraz wiem jak wiele zawdzięczam studenckim wymianom myśli w trakcie wspólnej kłótni, gdy rozumiało się mało albo nic na jutrzejsze kolokwium. Z szacunkiem podchodzę do uwag wszystkich pielęgniarek w trakcie szpitalnych praktyk. Wiem, że nie odkryłam prochu jednak cieszę się, że znalazłam nowe źródło wiedzy.;)

 

Zatem patrzmy na nasze odbicia w lustrze ludzkiego wzroku - może znajdziemy coś o czym nie mamy jeszcze pojęcia a stanie się to naszym największym atutem
w gabinecie i życiu? Czy zatem te studenckie wyjazdy były mniej edukacyjne czy tylko uczyły innej sfery mnie ? ;)

 

Zatem wyjeżdżajmy, rozmawiajmy, dzielmy się informacjami zwrotnymi! W drogę! J

 

Autor:

Marta Berdzik-Janecka, lekarz dentysta z Grupy Lecz człowieka, nie chorobę.

http://lekarze.bridgehead.pl/

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS