Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna PacjentWarto wiedziećWieści z kraju i ze świata
Nowocześnie w Nowym Targu
  • 19-06-2008
 

Jest takie miejsce w Nowym Targu, gdzie można bezboleśnie leczyć zęby. To Akademia Pięknego Uśmiechu. Dyrekcja placówki postawiła na nowoczesne metody i techniki leczenia oraz profilaktyki higieny jamy ustnej. Do walki z próchnicą stosuje się laser oraz ozonowanie. Niedawno Akademia wzbogaciła się o nowe urządzenie, KavoHeal Zone, dzięki któremu można całkowicie usunąć zmiany próchnicze, nie wywołując u pacjenta bólu. Zabieg zaczyna się od naświetlenia chorej tkanki światłem z lasera diagnostycznego Diagnonet. „Działanie lasera polega na wysyłaniu promienia w kierunku zęba. Pod wpływem światła w tkankach zmienionych dochodzi do zjawiska fluorescencji. Dzięki temu jesteśmy w stanie wykryć próchnicę, zanim pojawi się ubytek. We wczesnym etapie próchnicy możemy uniknąć wierteł. Naszym pacjentom oferujemy leczenie próchnicy urządzeniem KaVo HealOzone.” - czytamy wypowiedź szefa placówki, Michała Szczepaniaka, dla „Gazety Krakowskiej”.

Próchnica to zdradliwa choroba – bakterie, które ją wywołują, istnieją w jamie ustnej człowieka przez całe jego życie, a sam proces uszkodzenia szkliwa, które powodują mikroorganizmy, trwa latami i często nie zauważamy pojawiających się osłabień warstwy mineralnej. Do czasu, aż w zębie pojawi się ubytek, spowodowany wykruszeniem fragmentu zębiny.


Aparat do ozonowania działa na bardzo prostej zasadzie: z powietrza pobierany jest tlen, który w urządzeniu zamieniany jest w ozon i podawany specjalnym rękawem wprost na trawione próchnicą obszary zęba. Ozon działa silnie utleniająco, dzięki czemu niszczy struktury komórkowe bakterii oraz zaburza działanie metabolizmu mikroorganizmów. Efektem tych zmian jest śmierć bakterii. Ocenia się, że po 10 sekundach ozonowania ginie 99% bakterii próchnicotwórczych.

Po zabiegu oczyszczania zęba z próchnicy, pacjent dostaje do użytku domowego preparat, który wspomaga remineralizację szkliwa, dzięki czemu ząb ulega wzmocnieniu.

Leczenie próchnicy z wykorzystaniem ozonu polecane jest dzieciom, kobietom w ciąży, oraz wszystkim, którzy boją się bólu.


Źródło: „Gazeta Krakowska”

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Ankieta

Czy w codziennej higienie jamy ustnej używasz płukanki do ust ?

  • Tak
  • Nie
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS