Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna PacjentWarto wiedziećUbezpieczenia, NFZ
Leczenie refundowane po nowemu
  • 21-08-2008
 

Modyfikacja przepisów o leczeniu refundowanym przez NFZ spowodowała, że niektóre, do tej pory odpłatne, świadczenia stomatologiczne są dostępne dla części pacjentów za darmo.

Po zmianach:

  1. Od połowy maja 2008 r. dzieciom do 18 r.ż. przysługują refundacje na wypełnienia światłoutwardzalne do wszystkich rodzajów ubytków w zębach górnych i dolnych: kłach i siekaczach.

  2. Od maja b.r. osoby niepełnosprawne, również w stopniu umiarkowanym, mogą korzystać (o ile istnieje takie wskazanie medyczne) z refundowanego leczenia stomatologicznego przeprowadzanego w narkozie.

  3. Od początku tego roku obowiązuje zapis, dzięki któremu można w gabinecie mającym podpisany kontrakt z NFZ skorzystać z wypełnień lepszej jakości - światłoutwardzalnych, i dopłacić za nie jedynie różnicę między ceną zwykłej plomby, a ceną plomby światłoutwardzalnej. Pacjent musi w tym celu wypełnić odpowiedni wniosek, dostępny w gabinecie stomatologicznym, w którym korzysta ze świadczeń. Dentysta obowiązany jest wywiesić w widocznym miejscu informację o możliwości skorzystania z dopłat i cennika.

  4. Dzieci i młodzież do 18 r.ż. mają prawo do bezpłatnego leczenia kanałowego zębów trzonowych i przedtrzonowych (poza leczeniem zgorzeli w zębach powyżej dwóch kanałów). Do refundacji leczenia kanałowego mają też prawo kobiety w ciąży i w czasie połogu. Pozostałe osoby muszą za leczenie kanałowe zapłacić.

  5. Leczenie protetyczne pozostało bez zmian: raz na 5 lat przysługuje pacjentowi prawo do wykonania bezpłatnej protezy ruchomej na wszystkie zęby w szczęce górne i dolnej, a raz na dwa lata prawo do bezpłatnej naprawy uszkodzonej protezy.

  6. Leczenie ortodontyczne refundowane przez NFZ nie zmieniło się i dotyczy jedynie dzieci do 12 r.ż. I przy zastosowaniu aparatów ruchomych. Refundacja nie obejmuje leczenia aparatami stałymi.


Źródło: „Nowiny”

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Ankieta

Czy w codziennej higienie jamy ustnej używasz płukanki do ust ?

  • Tak
  • Nie
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS