Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna PacjentWarto wiedziećProtetyka
Problemy z protezami
  • 03-12-2007
 

Dyżury redakcyjne lekarzy stomatologów i protetyków cieszą się sporym zainteresowaniem. W sobotę, jeden z nich odbył się w „Gazecie Lubuskiej”, a na pytania odpowiadał protetyk Przemysław Szajder z Zielonej Góry.


Sporo rozmów dotyczyło alergii u pacjentów mających uzupełnienia protetyczne. Uczulenie u jednej z osób występowało zarówno po mostach ze stali dentystycznej, jak i złota. Radą na to może okazać się tlenek cyrkonu. Jest materiał niezwykle wytrzymały, a co ważniejsze – nie powoduje alergii. Cena mostów z tego materiału porównywalna jest z cenami tych, wykonywanych na złocie.


Często przyczyną kłopotów może być po prostu upływający czas. Z biegiem lat w jamie ustnej zachodzą zmiany, na przykład zanika wyrostek zębodołowy, na którym leży proteza. Pojawia się wolna przestrzeń, którą trzeba jak najszybciej wypełnić, aby uniknąć ruszania się protezy.


Osobny problem to protezy termoplastyczne. Dzwoniący pytali czy można do nich dostawiać zęby. Protetyk odpowiedział twierdząco.


Kłopotliwe dla niektórych są odpryski na koronach porcelanowych. Przyczyna może być nieprawidłowe gryzienie zbyt twardych rzeczy lub ... nocne zgrzytanie zębami. Można temu zapobiec, wykonując plastykową nakładkę na zęby, którą należy założyć na noc.


Źródło: Gazeta Lubuska, 1.12.2007

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Ankieta

Czy w codziennej higienie jamy ustnej używasz płukanki do ust ?

  • Tak
  • Nie
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS