Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna PacjentWarto wiedziećPrawo
Leczenie z gwarancją – sposób na pacjentów
  • 20-06-2008
 

Rozpatrywanie kwestii gwarancji w przypadku świadczenia usług medycznych, w tym stomatologicznych, jest trudnym zadaniem. Ponieważ umowa o świadczenie usług medycznych jest umową starannego działania, a nie umową określonego rezultatu. Trudno mówić tu o typowych relacjach konsument – usługodawca/sprzedawca/producent, kiedy w grę wchodzi ludzkie zdrowie, życie i funkcjonowanie żywego organizmu. A jednak udziela się gwarancji na wykonywane usługi medyczne – szczególnie w zakresie stomatologii. I to właśnie ta dziedzina medycyny była pierwszą, w której zaczęto udzielać gwarancji; ot chociażby na wstawione pacjentowi wypełnienie do dziury w zębie.

Gwarancja to wielki wabik dla pacjenta. Dla dentysty zaś to znakomite narzędzie na zapewnienie sobie swoistej „wierności” klientów. Pacjent, który będzie miał świadomość, że w danym gabinecie udziela się gwarancji na wykonane usługi, trwałość i jakość użytych materiałów, widoczne efekty podejmowanych działań, prawdopodobnie zwiąże się na dłużej z tym miejscem.


Zasady gwarancji powinny być jasne i zawsze przestrzegane; na pewno dobrze jest je spisać. Pacjent nie będzie mógł ich podważyć i nie będzie czuł się oszukany, jeżeli wcześniej się z nimi zapozna” - czytamy w artykule z gazety „PULS”.

Inne „złote zasady”, które powinny towarzyszyć udzielanej gwarancji, by przy okazji podwyższać wiarygodność gabinetu w odczuciu pacjenta oraz skłaniać do dalszego korzystania z usług właśnie tego dentysty/kliniki/gabinetu to:

  • ustalenie przedziałów gwarancyjnych, uzależnionych od przewidywanych kosztów usługi stomatologicznej;

  • profity dla pacjenta, np. darmowe przeglądy, zdjęcia pantomograficzne, zabiegi higienizujące, itp. - kompleksowe podejście do pacjenta zazwyczaj rodzi w nim mniemanie o wyjątkowym traktowaniu i indywidualnym podejściu do jego konkretnych potrzeb;

  • dodatkowe albo inne gwarancje dla stałych pacjentów – zaliczenie kogoś do grupy stałych pacjentów i udzielenie mu dodatkowych profitów często jest odbierane jako swoiste, bardzo przyjemne „wyróżnienie”, które dodatkowo wiąże pacjenta z wybranym gabinetem.


Źródło: „PULS”

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Ankieta

Czy w codziennej higienie jamy ustnej używasz płukanki do ust ?

  • Tak
  • Nie
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS