Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna PacjentWarto wiedziećImplantologia
Co o implantach trzeba wiedzieć?
  • 01-04-2010
 

 

 

 

 

  1. Implant to pusta w środku, nagwintowana śruba, zazwyczaj wykonana z tytanu, wkręcana w kość szczęki lub żuchwy. Zastępuje korzeń zęba. Na wypustce, która wystaje ponad kość, montuje się koronę, do złudzenia przypominającą naturalne zęby. Korona może być porcelanowa lub z cyrkonu.

  2. Implanty są bardzo stabilne i wytrzymałe. Nie trzeba ich wymieniać co jakiś czas. Jeśli z jakichś powodów uszkodzona została korona implantu, wymienia się tylko ją, a nie cały wszczep. U jednej osoby można wszczepić dowolną liczbę implantów. Wszczepy można łączyć z tradycyjnym protezowaniem z użyciem koron i mostów. Czynnikami ograniczającymi są przeciwwskazania zdrowotne (cukrzyca lub inne ciężkie choroby ogólnoustrojowe), niezakończony okres rozwojowy, nieodpowiednia ilość i jakość tkanki kostnej w szczękach.

  3. Implanty można wszczepiać osobom, które poddały się zabiegom odtwarzania kości szczęk – pod warunkiem, że dziąsła i inne tkanki otaczające miejsce wszczepu są zdrowe.

  4. Implanty można wstawiać bezpośrednio po usunięciu zęba, w trakcie jednej wizyty; można też odczekać do czasu wygojenia się zębodołu (co jest bardziej zalecane ze względu na to, iż implant wszczepiony bezpośrednio po ekstrakcji zęba może być mniej stabilny).

  5. Implanty prawidłowo założone są stabilne i bardziej wytrzymałe niż naturalne zęby. Po okresie wygojenia i integracji z okolicznymi tkankami można nimi gryźć nawet bardzo twarde pokarmy. Posiadanie implantów nie ogranicza odbioru bodźców smakowych i związanych z konsystencją potraw – co ma miejsce w przypadku protez z warstwą tworzywa izolującą podniebienie i dziąsła.

  6. O implanty dba się jak o swoje własne zęby: myje się je szczoteczką i oczyszcza nitką dentystyczną. Higiena jamy ustnej jest w przypadku osób posiadających implanty wyjątkowo ważna, ponieważ szczotkowanie usuwa z powierzchni zębów płytkę bakteryjną i kamień nazębny, które mogłyby przyczynić się do powstania zapalenia okołowszczepowego.

  7. Przed zaimplantowaniem trzeba wyleczyć wady zgryzu, ponieważ źle ustawione wszczepy mogą powodować kłopoty z gryzieniem i wywoływać ból w całym aparacie żującym.

Źródło: „Poradnik Domowy”

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Ankieta

Czy w codziennej higienie jamy ustnej używasz płukanki do ust ?

  • Tak
  • Nie
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS