Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna PacjentWarto wiedziećHigiena
Jaka wybrać pastę ?
  • 14-11-2007
 

W zalewie kolorowych reklam najróżniejszych środków kosmetycznych czujemy się nieraz bezradni. Nie wiemy, który z nich wybrać, skoro producent każdego zapewnia o wyjątkowości swojego towaru.


Nie dajmy się zwieść wszystkim zapewnieniom, patrzymy na skład, oceńmy które komponenty mogą być pomocne naszemu uzębieniu.


Zadaniem pasty do zębów jest odbudowanie struktury szkliwa, oczyszczenie zębów z płytki oraz odświeżenie oddechu. Nie dajmy się zwieść reklamom, których autorzy zapewniają, że pasta wybieli zęby. Działanie żadnej z nich nie jest na tyle silne, a czas działania – zbyt krótki, aby osiągnąć efekty tego rodzaju. Jeśli chcemy mieć piękny uśmiech, skorzystajmy z wybielania u stomatologa lub spróbujmy środków przystosowanych do użycia w domu.


Przed zakupem pasty powinniśmy natomiast sprawdzić jej skład. Nie kupujmy „zapobiegawczo” tych ze środkiem ściernym, jeśli nie mamy kłopotów z kamieniem nazębnym. Mocne ścieranie szkliwa może spowodować nadwrażliwość zębów oraz odsłonięcie szyjek zębowych, a to jest nieprzyjemne i bolesne.


Kupujmy pasty z zawartością fluoru, który niezwykle korzystnie wpływa na stan naszego szkliwa. Inne składniki past do zębów to m.in.

  • węglan wapnia, tlenek glinu, usuwające osady nazębne

  • krzemionka – ma działanie ścierające

  • wybielający tlenek tytanu

  • środki odkażające, niszczące drobnoustroje

  • mentol lub olejek z mięty pieprzowej zapewniające przyjemny smak


W paście do zębów znajdują się też detergenty powodujące pienienie się, zapobiegająca wysuszaniu gliceryna, oraz nadający połysk, alginian.


Źródło: Życie Warszawy, 12.09.2007 r.


 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Ankieta

Czy w codziennej higienie jamy ustnej używasz płukanki do ust ?

  • Tak
  • Nie
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS