Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna PacjentWarto wiedziećHigiena
Ważna szczoteczka
  • 13-11-2007
 

Higiena jamy ustnej jest jednym z najważniejszych czynników warunkujących zdrowie naszych zębów i dziąseł. Każdy z nas powinien dopasować szczoteczkę do stanu swoich zębów i dziąseł.

 

Wybór odpowiedniej szczoteczki jest bardzo ważny. Na miękkie włosie powinny zdecydować się osoby  ze stanami zapalnymi dziąseł, twarde powinniśmy wybrać, jeśli nasze żeby mają tendencję do tworzenia kamienia nazębnego.

 

Osoby bez podobnych przypadłości powinny używać szczoteczek średnio-twardych, ze sztucznego włosia o długości od 3 do 5 cm.  Narzędzie do mycia zębów powinno mieć wygodny trzonek, tak aby łatwo można było się nim posługiwać. Cała reszta, jak np. ruchoma główka,  kształt, czy różnica pomiędzy długością włosia po bokach i w środku szczoteczki, to raczej chwyty reklamowe, nie mające specjalnego znaczenia dla higieny naszej jamy ustnej.

 

Ostatnio popularne staja się szczoteczki elektryczne. Niektórym osobom ułatwiają pracę, jednak wielu stomatologów uważa, że mycie przy pomocy ręcznej szczoteczki jest  staranniejsze i dokładniejsze.

 

Źródło: Życie Warszawy, 12.09. 2007 r.

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Ankieta

Czy w codziennej higienie jamy ustnej używasz płukanki do ust ?

  • Tak
  • Nie
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS