Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna PacjentWarto wiedziećEstetyka
Piękny uśmiech jest w modzie
  • 08-01-2008
 
Coraz więcej osób decyduje się na upiększenie swojego uśmiechu. Nie tylko poprzez wybielanie lub wstawianie brakujących zębów. Na szkliwie jedynek lub dwójek, młodzi ludzie naklejają ozdoby. Mogą to być złote lub srebrne kwiatki albo kamienie: cyrkonie czy nawet diamenty.

Osoby o mniej ekstrawaganckich gustach poprzestają na wybielaniu. Można to zrobić na różne sposoby, w zależności od cierpliwości, czasu jakim dysponujemy oraz zasobności naszego portfela.

Szybki, ale dość drogi sposób to wybielanie zębów w gabinecie dentystycznym, w czasie jednej wizyty. Dentysta nakłada na wybielane zęby specjalny żel, którego działanie wzmocnione jest dodatkowo światłem specjalnej lampy. Wszystko trwa około godziny, a zęby staja się bielsze o kilka odcieni.

Pacjenci dysponujący skromniejszymi finansami mogą zastosować bardzo popularną metodę nakładkową nocną. Pacjent sam aplikuje sobie żel do specjalnej nakładki, wykonanej dla niego w gabinecie dentystycznym. Trwa to przez 14 dni.

Efekty zabiegów będą dłużej widoczne, jeśli będziemy używać past wybielających, które zetrą z naszego szkliwa osady z kawy, herbaty czy papierosów.

Osoby, które mają braki w uzębieniu także mogą je uzupełnić na różne sposoby. Najdroższym, ale jednocześnie najbardziej estetycznym i komfortowym w użytkowaniu są implanty. Na tytanowych śrubach wkręcanych w kość mocuje się korony. Poświecić na trzeba jednak trochę czasu i pieniędzy. Efekty za to są naprawdę imponujące.

Źródło: Gazeta Wyborcza, 27.12.2007

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Ankieta

Czy w codziennej higienie jamy ustnej używasz płukanki do ust ?

  • Tak
  • Nie
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS