Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna PacjentWarto wiedziećChoroby, leczenie
Nieświeży oddech – objaw cukrzycy
  • 29-09-2008
 

Jeśli miewamy nieświeży oddech, a dziąsła często krwawią, należałoby wykonać kontrolne badanie poziomu cukru we krwi. Może się bowiem okazać, że chorujemy na cukrzycę. Naukowcy twierdzą, że pierwsze objawy tej choroby pojawiają się właśnie w jamie ustnej, manifestując się brzydkim zapachem oraz krwawieniami z tkanek przyzębia – pomimo zdrowych i zadbanych zębów. Dzieje się tak, ponieważ wysoki poziom cukru we krwi zwiększa podatność na infekcje i uszkodzenia w obrębie jamy ustnej oraz generuje pojawienie się schorzeń periodontologicznych.

Po zdiagnozowaniu choroby koniecznie trzeba o niej poinformować stomatologa – cukrzyca utrudnia bowiem gojenie się ran i nawet niegroźna ekstrakcja zęba może zakończyć się poważnym, trudnym do opanowania krwawieniem.

Jeśli przyczyną nieświeżego oddechu jest cukrzyca, trzeba zgłosić to diabetologowi. On zdecyduje o zmianie sposobu leczenia czy lekarstw albo o lepszym unormowaniu poziomu cukru we krwi.

Dodatkowo jamę ustną można płukać ziołowymi naparami z szałwii, rumianku, żuć aromatyczne zioła, liście pietruszki albo skórki cytrusów (uprzednio sparzone), przegryzać ziarna kawy palonej czy goździki (przyprawę).


Źródło: „Program TV”

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Ankieta

Czy w codziennej higienie jamy ustnej używasz płukanki do ust ?

  • Tak
  • Nie
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS