Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna PacjentWarto wiedzieć
Ubezpieczone zdrowie na wakacje
  • 08-07-2011
 

 

 

 

 

 

Wyjazd na zagraniczne wojaże bez ubezpieczenia medycznego przypomina nieco wyjazd bez niezbędnego bagażu. Polisa ubezpieczeniowa to gwarant beztroskich wakacji – jej wartość docenia się szczególnie wtedy, gdy trafiają się poważniejsze kłopoty ze zdrowiem lub zdarzył się wypadek.

 

Jak się ubezpieczyć, by czuć się bezpiecznie?

  • Podstawą ubezpieczenia, kiedy wyjeżdża się do krajów Europy, jest zabranie ze sobą Europejskiej Karty Ubezpieczenia Zdrowotnego. Formalności załatwia się w oddziale Funduszu Zdrowia właściwym dla miejsca zamieszkania. Warto dokładnie zapoznać się z warunkami ubezpieczenia, które obowiązują dla państwa będącego celem podróży. EKUZ uprawnia bowiem podróżujących do korzystania z bezpłatnej opieki zdrowotnej tylko w zakresie wyszczególnionym dla konkretnego kraju. Usługi medyczne, które nie znajdują się na liście darmowych świadczeń dla posiadaczy EKUZ, są płatne wg stawek obowiązujących w państwie, w którym pacjent korzysta z opieki medycznej.

  • Zdrowie przed wakacjami warto w każdym przypadku dodatkowo ubezpieczyć. Zawsze lepiej mieć gwarancję, że nic nie zakłóci wypoczynku. Jak podają statystyki, tylko 60 proc. Polaków wyjeżdżających za granicę na wakacje pamięta o ubezpieczeniu. To błąd, który może drogo kosztować. Koszty leczenia, transportu i hospitalizacji mogą być horrendalne, liczone w dziesiątkach tysięcy euro – o czym nie każdy chce pamiętać. Dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne kosztuje niewiele w stosunku do kwoty, jaką przychodzi zapłacić za całe wakacje.

  • Każda polisa turystyczna, nawet w najskromniejszej wersji, obejmuje ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą (KL) oraz ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Pierwsze z tych ubezpieczeń gwarantuje przejęcie przez towarzystwo kosztów związanych z ratownictwem, transportem medycznym i leczeniem poza granicami kraju. Natomiast NNW zapewnia wypłatę ekwiwalentu odpowiadającego rozmiarowi uszczerbku na zdrowiu – wyjaśnia Sławomir Koszewski, kierownik działu produktów TUW SKOK.

 

Numer kontaktowy do ubezpieczyciela oraz numer polisy warto mieć przy sobie. Najlepiej wpisać je do telefonu komórkowego. Jeśli zdarzy się wypadek lub potrzebna będzie pomoc, dane te będą pod ręką i umożliwią szybki kontakt z ubezpieczycielem. Ubezpieczyciel po zgłoszeniu szkody, w zależności od warunków zawartych w polisie, zajmuje się zapewnieniem opieki medycznej dla ubezpieczonego oraz transportem.

Źródło: „Rzeczpospolita”

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Ankieta

Czy w codziennej higienie jamy ustnej używasz płukanki do ust ?

  • Tak
  • Nie
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS