Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna PacjentWarto wiedzieć
Jak przygotować się do zabiegu z zakresu chirurgii szczękowej? Eksperci radzą
  • 23-09-2022
 

 

 

 

 

 

W niektórych jednostkach chorobowych potrzebna jest interwencja nie tylko dentysty, ale także specjalisty chirurga szczękowo-twarzowego. Profesjonaliści mają kilka cennych rad dla pacjentów, oczekujących na zabieg w obrębie struktur twarzoczaszki. Oto one:

  • Należy być przygotowanym, ale nie przestraszonym. I trzymać się z daleka od „poradnictwa” internetowego przypadkowych osób na forach czy w mediach społecznościowych, gdyż nie zawsze uzyskuje się prawdziwe informacje na temat planowanego zabiegu. Ponadto – pacjent niepotrzebnie się stresuje.

  • Jeśli pacjent ma pytania odnośnie planowanego zabiegu bądź czuje potrzebę podzielenia się swoimi obawami, powinien skontaktować się z chirurgiem szczękowo-twarzowym lub skorzystać z porad oferowanych przez osoby, które przeszły już podobny zabieg – najlepiej w placówce, w której pacjent również ma zamiar poddać się operacji.

  • Przygotować zapas odpowiedniego rodzaju żywności. Okres rekonwalescencji po zabiegu z zakresu chirurgii szczękowo-twarzowej może bowiem wiązać się z koniecznością przejścia na inny niż dotychczas rodzaj diety. Niektóre pokarmy po operacji mogą być spożywane a inne nie, ponadto najczęściej menu przez pewien czas po zabiegu powinno zawierać tylko miękką żywność.

  • Należy zadbać o obecność zaufanej osoby, która po operacji i pobycie pacjenta w szpitalu zabierze go do domu i zaopiekuje się nim, a także będzie obserwować, czy nie występują skutki uboczne środków przeciwbólowych lub ogólna reakcja na zabieg. Potrzebne będzie również wsparcie emocjonalne, ponieważ okres bezpośrednio po operacji może być dla pacjenta trudny.

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Ankieta

Czy w codziennej higienie jamy ustnej używasz płukanki do ust ?

  • Tak
  • Nie
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS