Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna PacjentWarto wiedzieć
System przekonań ma związek ze zdrowiem jamy ustnej
  • 04-07-2022
 

 

 

 

 

Na tegorocznym EuroPerio10 – jednym z najważniejszych na świecie kongresów z zakresu periodontologii i implantologii zorganizowanym przez Europejską Federację Periodontologiczną – zaprezentowano wyniki ciekawego badania. Dowiedzieliśmy się z nich, że ludzie, którzy wierzą, iż szczęście lub przypadek decydują o tym, co się z nimi dzieje, są bardziej narażeni na ciężkie choroby dziąseł w porównaniu z osobami, które uważają, że to głównie oni sami odpowiadają za własne działania.

Autor badania, dr Sebastien Jungo z Uniwersytetu Paryskiego we Francji powiedział, że aby uzyskać odpowiedzi ważne dla optymalizacji procesu leczenia stomatologicznego u konkretnego pacjenta, należy zadać mu kilka prostych pytań, takich jak: „Co według ciebie powoduje twoją chorobę?' i „Jak można ją leczyć?”. Odpowiedzi na te pytania mogą być ważne dla udoskonalenia leczenia.

Dr Jungo mówi, że odkrycie, iż system przekonań jest powiązany ze zdrowiem jamy ustnej, powinno zachęcić dentystów do oceny stanu emocjonalnego pacjentów. A jeśli okaże się, że konieczna jest pomoc psychologa, wówczas pacjent powinien być skierowany do tego specjalisty przez stomatologa.  

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Ankieta

Czy w codziennej higienie jamy ustnej używasz płukanki do ust ?

  • Tak
  • Nie
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS