Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna PacjentWarto wiedzieć
Co pacjenci bezzębni wiedzą o higienie jamy ustnej i protez?
  • 30-06-2022
 

 

 

 

 

Z badań wynika, że nie wszyscy użytkownicy protez całkowitych wiedzą, iż brak zębów nie zwalnia ich z troski o higienę jamy ustnej. Choć znakomita większość deklaruje, że wie, iż nawet przy bezzębiu należy zachować odpowiednią higienę w jamie ustnej, to odsetek osób, które o tym nie wiedzą, jest dość znaczny i wynosi kilkanaście procent.

Istotne jest, że osoby, które w trakcie przeprowadzania badań były już bezzębne, to w czasie, kiedy posiadały jeszcze własne zęby, dbały o higienę jamy ustnej. Przeciętnie co drugi uczestnik badań szczotkował zęby dwa razy dziennie.

 

Mimo dostępu do informacji i wzrostu świadomości społecznej na temat konieczności zachowywania higieny jamy ustnej nadal niektóre osoby uważają, że lepiej jest usunąć wszystkie własne zęby, niż zmieniać nawyki (tutaj: poprawić starania o zachowanie odpowiedniej higieny jamy ustnej), podejmować leczenie chorych zębów, ponosić związane z nim koszty i znosić wynikające z leczenia niedogodności. Wydaje im się, że jeśli usuną własne zęby, pozbędą się wszystkich problemów zdrowotnych i funkcjonalnych w obrębie jamy ustnej, włącznie z koniecznością dbania o higienę tego obszaru, co, oczywiście, jest nieprawdą.

 
 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Ankieta

Czy w codziennej higienie jamy ustnej używasz płukanki do ust ?

  • Tak
  • Nie
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS