Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna PacjentWarto wiedzieć
Pasty do zębów z węglem aktywnym – czy to dobry pomysł?
  • 16-05-2022
 

 

 

 

 

Węgiel aktywny wykorzystywany jest od wieków. Już w starożytnym Egipcie stosowany był do usuwania zapachów z ran, a Fenicjanie nauczyli się używać węgla drzewnego do przechowywania wody na statkach handlowych – aby poprawić jej smak i zabezpieczyć przed psuciem się.

 

Od pewnego czasu węgiel aktywny stosowany jest coraz powszechniej w opiece medycznej, a także w stomatologii. W stomatologii jest wykorzystywany między innymi jako dodatek do past do zębów – leczniczych lub przeznaczonych do wybielania zębów. Stanowi również dodatek do past do zębów, które zawierają cząstki wapnia wspomagające odbudowę i regenerację powierzchni szkliwa.

Z uwagi na swoje właściwości biologiczne stanowi też dodatek do innych produktów poprawiających zdrowie jamy ustnej, jak na przykład włosie szczoteczek do zębów. Wyniki badań naukowych potwierdzają bowiem, że szczoteczki do zębów, których włosie zawiera węgiel drzewny, usuwają z jamy ustnej więcej bakterii niż szczoteczki, których włosie jest całkowicie syntetyczne.

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Ankieta

Czy w codziennej higienie jamy ustnej używasz płukanki do ust ?

  • Tak
  • Nie
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS