Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna PacjentWarto wiedzieć
Pacjenci zadają (nieraz dziwne) pytania
  • 10-09-2019
 

 

 

 

 

Wielu pacjentów przed wszczepieniem implantu, ma pewne wątpliwości, czy nie będzie on przeszkadzał w życiu codziennym. I przy okazji zadają pytania dentystom. Czasem dziwne, jak na przykład czy sztuczne korzenie będą piszczeć (!) podczas przechodzenia przez bramkę na lotnisku. Nie. Po pierwsze piszczeć mogą tylko alarmy w bramkach. Po drugie, mimo że wszczepy są wykonane z metalu, to nie wywołują efektu magnetycznego, przez co nie aktywują alarmów na bramkach.

Dość często pojawiają się też pytania o wiek: czy istnieją ograniczenia związane z implantowaniem. Stomatolodzy informują, że implanty mogą być wszczepione zarówno osobie młodej, jak i tej w podeszłym wieku. Jedynym warunkiem jest dobry ogólny stan zdrowia. Zabiegu nie można wykonać przy osteoporozie czy zaburzeniu krzepliwości krwi.

Wątpliwości budzi też możliwość wystąpienia reakcji alergicznej na wszczepiony implant. Wszczepy charakteryzują się jednak bardzo wysokim progiem bezpieczeństwa, dlatego ryzyko alergii jest minimalne. Nawet, jeśli pacjent uczulony jest na metal, lekarz proponuje wtedy implanty cyrkonowe.  

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Ankieta

Czy w codziennej higienie jamy ustnej używasz płukanki do ust ?

  • Tak
  • Nie
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS