Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna PacjentWarto wiedzieć
Hulajnoga elektryczna – częsty powód urazów twarzoczaszki
  • 22-08-2019
 

 

 

 

 

Jak informuje „Gazeta Wyborcza”, chirurdzy skarżą się, że z dnia na dzień przybywa pacjentów z urazami po wypadku na hulajnodze elektrycznej. Duża liczba obrażeń notowana jest w obrębie twarzoczaszki. Lekarze uznają hulajnogę elektryczną za jeden z najbardziej niebezpiecznych środków transportu i przestrzegają przed korzystaniem z niej. Alarmują, że w samej tylko Warszawie niemal każdego dnia ktoś łamie sobie kości twarzoczaszki w wyniku korzystania z hulajnogi.

Lekarze najczęściej spotykają się z urazami kość jarzmowej oraz żuchwy. Przykładowo mężczyzna, którego niedawno operowali chirurdzy, miał popękaną całą szczękę, do tego powybijane zęby, rany cięto-tłuczone podstawy żuchwy, a nawet złamania otwarte. Sam zabieg trwał blisko 7 godzin, był ekstremalnie trudny oraz niósł za sobą duże ryzyko kalectwa. Na operacji, niestety, nie koniec. Po zabiegu pacjenta czeka długa i kosztowna rehabilitacja.

 

Wypadkom na hulajnogach elektrycznych sprzyja zbyt szybka jazda po spożyciu alkoholu, w dodatku najczęściej bez odpowiednich zabezpieczeń.

 

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Ankieta

Czy w codziennej higienie jamy ustnej używasz płukanki do ust ?

  • Tak
  • Nie
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS