Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna PacjentWarto wiedzieć
Młoda mama u dentysty
  • 19-08-2013
 

 

 

 

Kiedy urodzi się dziecko, na troskę o siebie młoda mama ma niewiele czasu. Nie powinna jednak zaniedbywać swojego zdrowia – szczególnie, jeśli karmi piersią. Karmienie i praktycznie całodobowa opieka nad maleństwem to spory wysiłek dla organizmu, wymagający stałego uzupełniania witamin i minerałów. Szczególnej uwagi wymaga uzupełnianie zapotrzebowania ustroju w wapń – między innymi z powodu roli, jaką pierwiastek ten odgrywa w tworzeniu kośćca i zębów. Jeśli podczas ciąży kobieta dbała o swoje uzębienie, wystarczy, że podczas karmienia piersią będzie pamiętać o zdrowej diecie oraz o suplementacji witamin i minerałów, o ile zaleci tak lekarz. Warto też pamiętać o dziąsłach i przyzębiu – osłabiony ciążą, porodem i karmieniem organizm może stać się bardziej podatny na infekcje i reagować stanem zapalnym na uszkodzenia mechaniczne.

- Młoda mama ma niewiele czasu, aby zadbać o zęby już po urodzeniu dziecka. Jeżeli podczas ciąży odwiedzała dentystę i przestrzegała higieny, raczej nie powinna mieć problemów z zębami. Gorzej, gdy je zaniedbała. Ciąża sprzyja próchnicy, także po urodzeniu dziecka - uczula dr Agata Cebulak, specjalista periodontolog. - Zęby mogą być słabe i się psuć. Ważne, aby młoda mama, która nie była na konsultacji stomatologicznej w czasie ciąży znalazła chwilę, aby odwiedzić dentystę.

Wizyta u stomatologa tuż po porodzie da karmiącej mamie pewność, że próchnica nie będzie skrycie niszczyć jej zębów; pozwoli też zaoszczędzić wielu nieprzyjemności i wydatków związanych z leczeniem zaniedbanych, niedomagających dziąseł.

Źródło: „Nowiny”

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Ankieta

Czy w codziennej higienie jamy ustnej używasz płukanki do ust ?

  • Tak
  • Nie
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS