Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna PacjentKamień nazębny

Nielubiani: kamień nazębny i nieświeży oddech
 

Trzy najczęstsze problemy, z którymi boryka się większość z nas to kamień nazębny, przebarwienia zębów i nieświeży oddech. Nie zawsze potrafimy samodzielnie sobie z nimi poradzić. Przebarwienia można zlikwidować stosując pasty wybielające; nieświeży oddech – usunąć z pomocą płukanek ziołowych i odświeżających płynów do płukania ust. Natomiast usunięcie kamienia nazębnego wymaga wizyty u stomatologa.


Przykry zapach z ust, nie dający się zlikwidować domowymi metodami, może być oznaką choroby. Dlatego konieczna jest konsultacja ze specjalistą. Dentysta lub higienistka stomatologiczna zdiagnozują przyczynę nieświeżego oddechu i poradzą, jak się go pozbyć. W wielu wypadkach winowajcą jest nieprawidłowa lub niedostateczna higiena jamy ustnej. Wbrew powszechnej opinii, naukę prawidłowego oczyszczania zębów z osadu trzeba okresowo powtarzać. Edukację przypominającą przeprowadza zazwyczaj higienistka, która ustawicznie pogłębia swoją wiedzę na kursach i szkoleniach; albo stomatolog. Pacjent w gabinecie w ramach profilaktyki dowie się, jak prawidłowo używać preparatów oraz przyborów czyszczących i co warto wybrać z oferty rynkowej.


Usunięcie kamienia nazębnego jest koniecznością, ponieważ wciskające się pod dziąsła twarde osady powodują powstanie stanów zapalnych w obrębie przyzębia i z czasem doprowadzają do rozchwiania i utraty zębów. Kamień powinno się usuwać co pół roku. Podczas likwidacji zmineralizowanej płytki pozbywamy się też przebarwień i świeżego osadu. Dentysta usuwa kamień ultradźwiękami, a potem piaskuje i poleruje szkliwo. Zęby po takim zabiegu są jaśniejsze i błyszczące, a przyzębie zdrowsze.


Źródło: „Gazeta Ostrowiecka”

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
Autor:
 
Treść
 
Kod obrazkowy
 
Przepisz kod
 
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Ankieta

Czy w codziennej higienie jamy ustnej używasz płukanki do ust ?

  • Tak
  • Nie
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS