Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna PacjentEstetykaProtetyka

System All-4 – co to takiego?
 

 

 

 

 

All-4 to koncepcja leczenia protetycznego, w którym wykorzystuje się implanty. Opiera się ona na minimalnie inwazyjnym rozwiązaniu, dzięki któremu można odbudować pełny łuk zębów osadzony na kilku odpowiednio ustawionych wszczepach kostnych. Dzięki tej koncepcji pacjenci otrzymują komfort porównywalny z tym, jakiego doświadczają osoby posiadające własne naturalne zęby. Nie ma tu konieczności wykonywania przeszczepów kostnych – unika się ich, ponieważ wykorzystywane są tutaj implanty pochylone, które wszczepione są pod odpowiednim kątem w dostępną kość. Dzięki temu pacjenci otrzymują stałą protezę pełnego łuku zębowego w tym samym dniu, w którym wykonywany jest zabieg implantowania.

Wystarczą cztery implanty – 2 przednie i 2 pochylone do tyłu pod odpowiednim kątem, aby uzyskać pełną rehabilitację jednego łuku zębowego.

Na wszczepach osadzony jest stały most, dzięki któremu u pacjenta natychmiast przywracana jest funkcjonalność narządu życia. Oczywiście, tkanki obszaru poddawanego rehabilitacji protetycznej muszą cechować się jakością odpowiednią do natychmiastowego obciążenia implantów.

Koncepcja jest mniej kosztowna niż inne standardowe procedury implantologiczne. Mogą z niej skorzystać pacjenci z całkowitym bezzębiem – po kwalifikacji przez dentystę prowadzącego leczenie.

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Ankieta

Czy w codziennej higienie jamy ustnej używasz płukanki do ust ?

  • Tak
  • Nie
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS