Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna PacjentEstetykaProtetyka

Protezy akronowe – wiele zalet, mało wad
 

 

 

 

Pacjenci, którzy utracili uzębienie lub jego część, mogą korzystać z protez akronowych. Są one znacznie tańsze niż implanty czy mosty wykonane w tradycyjnej technologii.

Tworzywo, z którego są wykonane protezy, to akron – polimer o wysokim współczynniku termoplastycznym. Dzięki tej właściwości wytworzone z niego uzupełnienia bez problemu dopasowują się do warunków panujących w jamie ustnej i przylegają ściśle do tkanek miękkich. Dzięki swojej jasnoróżowej barwie są idealnie maskowane podczas uśmiechu, sprawiając wrażenie niewidocznych. Ponadto protezy z akronu zaopatrzone są w elementy retencyjne z przezroczystego tworzywa, które nie wyróżniają się na tle uzębienia. W porównaniu do tradycyjnych klamer stosowanych w uzupełnieniach akrylowych takie rozwiązanie jest zwyczajnie ładniejsze.

Kolejną, niewątpliwą zaletą jest wysoka biokompatybilność akronu, ponieważ wykonane z niego uzupełnienia nie uczulają ani nie podrażniają dziąseł. Proteza akronowa odznacza się też wysokim współczynnikiem wytrzymałości – znacznie wyższym niż protezy akrylowe.

 

Przed zakupem należy jednak sprawdzić oryginalność protezy, ponieważ na rynku pojawia się coraz więcej podróbek. Te oryginalne posiadają certyfikat z hologramem ROKO.

 
Inne wiadomosci w kategorii
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Ankieta

Czy w codziennej higienie jamy ustnej używasz płukanki do ust ?

  • Tak
  • Nie
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS