Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna PacjentEstetykaProtetyka

Proteza overdenture wsparta na implantach – wskazania
 

 

 

 

Protezy overdenture wparte na implantach są alternatywą dla pacjentów, którzy stracili całe uzębienie, mają problemy z adaptacją do protez konwencjonalnych lub warunki morfologiczno – czynnościowe w jamie ustnej nie pozwalają na zastosowanie tradycyjnej protezy. System ten poleca się również w przypadkach zaniku kości zębodołowych, ubytków tkanek miękkich i twardych w wyniku przebytych operacji bądź będących skutkiem wad wrodzonych.

 

Ważne jest, aby osoba, która poddaje się założeniu protezy overdenture posiadała odpowiednią ilość tkanki kostnej w miejscach, w których planuje się umieszczenie wszczepów mających pełnić funkcję korzeni zębowych. W przeciwnym przypadku protezy te mogą nie mieć dostatecznego podparcia czy stabilizacji. Ważne jest też, aby ogólny stan zdrowia pacjenta nie zagrażał przeprowadzeniu chirurgicznego zabiegu implantacji.

Podstawą sukcesu w leczeniu z wykorzystaniem protez overdenture wspartych na implantach jest przyjęcie się materiału osadzonego w kości. Do tego jest z kolei konieczna perfekcyjna higiena jamy ustnej. Niezbędna jest też bezpośrednia współpraca między lekarzem stomatologiem a pacjentem.

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Ankieta

Czy w codziennej higienie jamy ustnej używasz płukanki do ust ?

  • Tak
  • Nie
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS