Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna PacjentCoś na ząb

Medyczna karta kredytowa – wygoda ale i ryzyko
 

 

 

 

Leczenie zębów na ubezpieczenie jest mocno okrojone jeśli chodzi o najnowocześniejsze usługi dentystyczne, dlatego pacjenci często decydują się na leczenie prywatne u stomatologa. Nie wszystkich jednak stać na wydanie od ręki kwot rzędu od kilku do kilkudziesięciu tysięcy na przywrócenie pięknego uśmiechu. Z tego powodu kredyty na zęby zdobywają coraz większą popularność. Jednym z wygodniejszych narzędzi wspomagających finansowanie kosztownych prywatnych zabiegów stomatologicznych jest medyczna karta kredytowa.

Pierwsza medyczna karta kredytowa w Polsce pojawiła się w 2006 r., a w innych krajach jeszcze szybciej. Tymczasem – jak wykazują raporty – pacjenci wciąż mają problemy ze zrozumieniem, jak działa to narzędzie płatnicze.

Z badań przeprowadzonych w USA dowiadujemy się, że:

  • pacjenci korzystający z karty lub dopiero planujący ją nabyć, nie rozumieją warunków, na jakich zasadach taka karta działa;

  • dokonując płatności u dentysty wielu sądzi, że uruchomiło program ratalny, a nie że właśnie zaciągnęło kredyt;

  • pacjenci nie czytają umów lub nie dopytują o szczegóły, ufając, że dentysta nie oferowałby im produktu finansowego, który nie byłby bezpieczny i sprawdzony – może to mieć opłakane skutki, szczególnie w sytuacji, gdy brak znajomości regulaminu karty i promocji, które wydają się bardzo kuszące, może dla użytkownika oznaczać dużą stratę finansową.

Aby medyczna karta kredytowa przynosiła satysfakcję, a nie była źródłem problemów, należy czytać bardzo dokładnie umowy podsuwane do podpisania oraz nie przerzucać na dentystę odpowiedzialności za interpretację treści tego dokumentu – stomatolog zapewne odpowie na podstawowe pytania, ale od wyjaśniania zawiłości są eksperci z instytucji finansowej, która kartę przyznaje.

Źródło: Opracowanie własne

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
Autor:
 
Treść
 
Kod obrazkowy
 
Przepisz kod
 
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Wyszukiwarka gabinetów

 
 
 
 

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Ankieta

Czy w codziennej higienie jamy ustnej używasz płukanki do ust ?

  • Tak
  • Nie
Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS