Na skróty
- Forum
- Zareklamuj swój gabinet
- Izby Lekarskie w Polsce
- Partnerzy portalu
- Magazyn Stomatologiczny
- Wydawnictwo
Czelej - Wydawnictwo
PZWL - Wydawnictwo
Med Tour Press Int. - new! Katalog firm
- Dodaj gabinet
- Poradnik dentysty
- Organizacje
- Turystyka stomatologiczna
- Marketing stomatologiczny
- Dotacje z UE
- KORONAWIRUS
- Dental TV
- new! Czas na urlop!
- Relacje z targów i imprez
Ankieta
Podczas bezprecedensowego wydarzenia, jakim jest planowana na 4 czerwca 2022 r. I Debata o Kontroli Bólu w Gabinecie Stomatologicznym, uczestnicy zdobędą wiedzę, jak poprzez umiejętną kontrolę bólu podczas leczenia uzyskać komfort i zadowolenie pacjenta, nie rezygnując z bezpieczeństwa własnego i sprawnego funkcjonowania praktyki dentystycznej.
Z kontrolą bólu podczas leczenia dentystycznego wiążą się zagadnienia medyczne, techniczne i farmakologiczne. Ale czy stomatolodzy w praktyce znają tajniki Atraumatycznej Techniki Znieczulania? Czy wiedzą, jak postępować z pacjentem wysokiego ryzyka, prowadzić dialog z młodą osobą zasiadającą na fotelu i – wreszcie – co robić, jeśli wystąpi stan zagrożenia życia lub zdrowia u pacjenta?
Te i inne istotne zagadnienia – prawne, medyczne, farmakologiczne, psychologiczne, administracyjne – zostaną przedstawione podczas wykładów w trakcie I Debaty o Kontroli Bólu w Gabinecie Stomatologicznym (www.debatakontrolabolu.pl).
Firma Septodont, która jest organizatorem tej wyjątkowej konferencji, zadbała, aby prelegentami byli wybitni eksperci w swoich dziedzinach.
Po każdym wykładzie odbędzie się dyskusja w trakcie której omawiany temat zostanie przeanalizowany przez zebranych ekspertów.
Cykl wykładów rozpocznie się od eksperckiego głosu wyjaśniającego, dlaczego boimy się dentysty, i podpowiedzi, jak zamienić unikanie w oczekiwanie na wizytę. Opowie o tym lek. stom. psycholog Agnieszka Tarnowska. Następnie z dr n. med. Agnieszką Pacyk uczestnicy zastanowią się, czy bezbolesne leczenie stomatologiczne dostępne jest zawsze, wszędzie i dla każdego. Po przerwie kawowej dr n. med. Krzysztof Gończowski przeanalizuje temat bezbolesnego oraz efektywnego wykonania znieczulenia miejscowego, a w kolejnym wykładzie dr n. med. Michał Sobczak opowie o kontroli bólu widzianej oczami stomatologa dziecięcego.
Problematykę farmakoterapii bólu w gabinecie stomatologicznym przybliży dr hab. n. med. i n. o zdr. Jarosław Woroń , który podpowie, jak wybrać optymalną strategię terapeutyczną. W dalszych dwóch wykładach poruszone zostaną kwestie bezpieczeństwa dentysty i pacjenta: dr n. med. Paweł Jastrzębski przedstawi, jak prawidłowo reagować w przypadkach zagrożenia życia w gabinecie dentystycznym, natomiast adw. Ewa Mazur-Pawłowska omówi aspekty prawne, z którymi na co dzień spotykają się lekarze dentyści w swoich praktykach.
I Debata o Kontroli Bólu w Gabinecie Stomatologicznym to unikatowa okazja do spojrzenia z nowej perspektywy na temat przewodni tej konferencji.
Bezpłatnej rejestracji na to wyjątkowe wydarzenie online można dokonać poprzez www.debatakontrolabolu.pl
Serdecznie zapraszamy do udziału.