Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzPoradnik dentysty

Ankieta

Jakie czasopismo stomatologiczne prenumerujesz?

  • Magazyn Stomatologiczny
  • As Stomatologii
  • Nowy Gabinet Stomatologiczny
  • Poradnik Stomatologiczny
  • Stomatologia Współczesna
  • TPS
  • Kwintesencja
  • Forum Stomatologii Praktycznej
  • Inne

I Debata o Kontroli Bólu w Gabinecie Stomatologicznym – interdyscyplinarna wymiana doświadczeń
 

 

 

 

 

 

Podczas bezprecedensowego wydarzenia, jakim jest planowana na 4 czerwca 2022 r. I Debata o Kontroli Bólu w Gabinecie Stomatologicznym, uczestnicy zdobędą wiedzę, jak poprzez umiejętną kontrolę bólu podczas leczenia uzyskać komfort i zadowolenie pacjenta, nie rezygnując z bezpieczeństwa własnego i sprawnego funkcjonowania praktyki dentystycznej.

 

Z kontrolą bólu podczas leczenia dentystycznego wiążą się zagadnienia medyczne, techniczne i farmakologiczne. Ale czy stomatolodzy w praktyce znają tajniki Atraumatycznej Techniki Znieczulania? Czy wiedzą, jak postępować z pacjentem wysokiego ryzyka, prowadzić dialog z młodą osobą zasiadającą na fotelu i – wreszcie – co robić, jeśli wystąpi stan zagrożenia życia lub zdrowia u pacjenta?

Te i inne istotne zagadnienia – prawne, medyczne, farmakologiczne, psychologiczne, administracyjne – zostaną przedstawione podczas wykładów w trakcie I Debaty o Kontroli Bólu w Gabinecie Stomatologicznym (www.debatakontrolabolu.pl).

Firma Septodont, która jest organizatorem tej wyjątkowej konferencji, zadbała, aby prelegentami byli wybitni eksperci w swoich dziedzinach.

Po każdym wykładzie odbędzie się dyskusja w trakcie której omawiany temat zostanie przeanalizowany przez zebranych ekspertów.

Cykl wykładów rozpocznie się od eksperckiego głosu wyjaśniającego, dlaczego boimy się dentysty, i podpowiedzi, jak zamienić unikanie w oczekiwanie na wizytę. Opowie o tym lek. stom. psycholog Agnieszka Tarnowska. Następnie z dr n. med. Agnieszką Pacyk uczestnicy zastanowią się, czy bezbolesne leczenie stomatologiczne dostępne jest zawsze, wszędzie i dla każdego. Po przerwie kawowej dr n. med. Krzysztof Gończowski przeanalizuje temat bezbolesnego oraz efektywnego wykonania znieczulenia miejscowego, a w kolejnym wykładzie dr n. med. Michał Sobczak opowie o kontroli bólu widzianej oczami stomatologa dziecięcego.

Problematykę farmakoterapii bólu w gabinecie stomatologicznym przybliży dr hab. n. med. i n. o zdr. Jarosław Woroń , który podpowie, jak wybrać optymalną strategię terapeutyczną. W dalszych dwóch wykładach poruszone zostaną kwestie bezpieczeństwa dentysty i pacjenta: dr n. med. Paweł Jastrzębski przedstawi, jak prawidłowo reagować w przypadkach zagrożenia życia w gabinecie dentystycznym, natomiast adw. Ewa Mazur-Pawłowska omówi aspekty prawne, z którymi na co dzień spotykają się lekarze dentyści w swoich praktykach.

 

I Debata o Kontroli Bólu w Gabinecie Stomatologicznym to unikatowa okazja do spojrzenia z nowej perspektywy na temat przewodni tej konferencji.

Bezpłatnej rejestracji na to wyjątkowe wydarzenie online można dokonać poprzez www.debatakontrolabolu.pl

Serdecznie zapraszamy do udziału.

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS