Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzPoradnik dentysty

Ankieta

Jakie czasopismo stomatologiczne prenumerujesz?

  • Magazyn Stomatologiczny
  • As Stomatologii
  • Nowy Gabinet Stomatologiczny
  • Poradnik Stomatologiczny
  • Stomatologia Współczesna
  • TPS
  • Kwintesencja
  • Forum Stomatologii Praktycznej
  • Inne

Specjalne, stacjonarne wydarzenie edukacyjne z dziedziny ortodoncji z udziałem dr Luisa Carrière
 

 

 

 

 

 

 

 

Firma Marrodent organizuje specjalne, stacjonarne wydarzenie edukacyjne z dziedziny ortodoncji z udziałem dr Luisa Carrière (wynalazcy urządzenia Carriere Motion Appliance) oraz dr Mario Choraka

 

Celem szkolenia jest przekazanie ortodontom wiedzy na temat MTO (Minimum Touch Orthodontics) - nowej filozofii leczenia, która łączy współczesne zasady kliniczne z zaawansowanymi rozwiązaniami cyfrowymi w płynnym procesie pracy, zapewniając wyjątkowe, przewidywalne rezultaty.

 

Bielsko-Biała, 1 kwietnia 2022 r. – Firma Marrodent, spółka Henry Schein, zorganizuje 8 maja 2022 r. w hotelu NYX Hotel Warsaw w Warszawie specjalne, całodniowe szkolenie pod tytułem  „Minimum Touch Orthodontics – nowy paradygmat w leczeniu ortodontycznym”.

 

Minimum Touch OrthodonticsSM (MTO) to filozofia leczenia, która obejmuje protokoły, aspekty opieki nad pacjentem i komunikację w jednym holistycznym podejściu. Metoda Minimum Touch Orthodontics została opracowana przez dr Luisa Carrière.

 

Dr Carrière uzyskał dyplom lekarza stomatologa  na Uniwersytecie Complutense w Madrycie (Hiszpania) w 1991 r., a następnie w 1994 r. ukończył specjalizację  w dziedzinie ortodoncji na Uniwersytecie Barcelońskim. W 2006 roku przyznano mu z kolei tytuł doktora ortodoncji Cum Laude.

Dr Mario Chorak,ukończył University of Kentucky College of Dentistry w USA z wyróżnieniem w 1999 roku oraz uzyskał w 2001 roku zaświadczenie Certificate of Orthodontics and Dentofacial Orthopedics wydane przez Oregon Health Sciences University. Dr Carriere wraz dr Chorakiem  szczegółowo omówią metodę Minimum Touch Orthodontics, która zyskuje coraz większą popularność. Dodatkowo zaprezentują też nowe paradygmaty w zakresie terapii clear aligner. Wyjaśnią ortodontom, jak osiągać doskonałe wyniki kliniczne, jak zwiększyć przewidywalność przypadku i uprościć finishing oraz jak zmniejszyć liczbę wizyt w gabinecie a zwiększyć zaangażowanie i współpracę pacjenta. Omówią też nowe technologie w leczeniu ortodontycznym oraz narzędzia wraz z ich zastosowaniem klinicznym.

 

Program:

 

08:00 – 11:00                  Na początku SAGITAL FIRST, przesuwanie granic w leczeniu ortodontycznym dr Mario Chorak

11:15 – 12:15                  Nowy paradygmat terapii Clear Aligner  dr Mario Chorak

12:45 – 14:45                  Minimum Touch Orthodontics: Nowe doświadczenia w leczeniu ortodontycznym dr Luis Carrière
 

15:00 – 17:00                  Najlepsza formuła na sukces kompleksowej opieki nad pacjentem dr Luis Carrière

                                                 

 

Więcej informacji na temat szkolenia oraz rejestracji można znaleźć pod tym linkiem.

 

W Polsce firma Marrodent oferuje wysokiej jakości produkty ortodontyczne firmy Henry Schein OrthodonticsTM, która wykorzystuje filozofię leczenia SAGITTAL FIRST™ wspomaganą przez urządzenie Carriere® MOTION 3D™ Appliance: Ortho Organizers to marka, która wzbogaca ortodontyczne portfolio firmy Henry Schein Orthodontics™. Misją Henry Schein Orthodontics jest zapewnienie pozytywnych doświadczeń zarówno pacjentom, jak i lekarzom, dzięki przełomowym produktom i rozwiązaniom w dziedzinie ortodoncji. Henry Schein Orthodontics™ ściśle współpracuje z uznanymi ortodontami na całym świecie, aby opracować najnowocześniejsze systemy i protokoły.

 

 

Reveal® Clear Aligners oferuje wygodne rozwiązanie dla pacjentów, którzy chcą mieć zjawiskowy uśmiech wraz z planem leczenia zatwierdzonym przez wybranego przez siebie stomatologa. Alignery są zaprojektowane z myślą o komforcie i estetyce pacjenta, nakładki Reveal, są bardziej przejrzyste, niż większość innych alignerów na rynku i zmniejszają lub eliminują konieczność stosowania attachmentów w przypadkach łagodnych i umiarkowanych. Mają gładkie krawędzie, które zwiększają komfort pacjenta. W codziennej praktyce Reveal ułatwia pracę i pozwala efektywnie wykorzystywać czas w gabinecie stomatologicznym. Specjaliści oraz wykwalifikowani technicy firmy Marrodent zapewniają praktyczne wsparcie dla systemu.

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS