Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzPoradnik dentysty

Ankieta

Jakie czasopismo stomatologiczne prenumerujesz?

  • Magazyn Stomatologiczny
  • As Stomatologii
  • Nowy Gabinet Stomatologiczny
  • Poradnik Stomatologiczny
  • Stomatologia Współczesna
  • TPS
  • Kwintesencja
  • Forum Stomatologii Praktycznej
  • Inne

Akcja Practice Pink firmy Henry Schein już od 15 lat wspiera globalną walkę z rakiem
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

-       Od samego początku program Practice Pink zebrał ponad 1,7 miliona dolarów na badania nad rakiem, działania profilaktyczne i działania mające na celu zwiększenie świadomości

-       w tym roku w Polsce odbywa się po raz czwarty - tym razem Marrodent wspiera fundację Biegniemy z Mają

 

Bielsko-Biała, 26 październik 2021 r. – firma Henry Schein, Inc., której parterem jest Marrodent, ogłosiła 15. rocznicę programu Practice Pink® zapewniającego wsparcie organizacjom non-profit zaangażowanym w walkę z rakiem. Practice Pink jest globalną inicjatywą Henry Schein Cares, wpisującą się w program odpowiedzialności społecznej firmy.

 

W ramach programu Practice Pink, we współpracy z organizacjami pozarządowymi i dostawcami w całej Ameryce Północnej i Europie, firma Henry Schein pomaga specjalistom z zakresu stomatologii i medycyny w podnoszeniu świadomości profilaktyki raka piersi i innych nowotworów, oferując swoim klientom szeroki zakres tzw. różowych produktów, obejmujący m.in. materiały eksploatacyjne z zakresu opieki medycznej, produkty wykorzystywane w gabinecie, a także odzież. Do tej pory firma Henry Schein zebrała środki w wysokości 1,7 miliona dolarów w ramach programu Practice Pink.

 

„Jako Henry Schein pracujemy nad tym, aby atuty naszej działalności biznesowej współgrały z potrzebami społeczeństwa w zakresie poprawy stanu zdrowia. Rozwijamy także inicjatywy partnerstwa publiczno-prywatnego w celu poprawy dostępu do opieki zdrowotnej osobom potrzebującym” — powiedział Stanley M. Bergman, Chairman of the Board oraz Chief Executive Officer w firmie Henry Schein. „We współpracy z naszymi partnerami i klientami wspieramy wysiłki w zakresie promocji wczesnego wykrywania nowotworów, poprawy dostępu do opieki zdrowotnej oraz zaawansowanych badań i profikaktyki przeciw nowotworom”.

 

Practice Pink w Polsce

 

Firma Marrodent w ramach uczestnictwa w programie Practice Pink™ przekazuje część swoich dochodów ze sprzedaży wybranych różowych produktów w listopadzie fundacji Biegniemy z Mają, która wspiera dzieci z terenu Podbeskidzia dotknięte chorobą nowotworową. Organizuje imprezy sportowe, np. biegi, których celem jest wsparcie chorych dzieci i ich rodzin. Propaguje profilaktykę prozdrowotną, w szczególności przez organizację eventów, warsztatów, prelekcji, badań czy akcji profilaktycznych. Fundacja Biegniemy z Mają  powstała z inicjatywy mamy chorej onkologicznie Mai, która po swoich doświadczeniach chciała pomóc dzieciom i ich rodzinom w podobnej sytuacji.

 

 

 

O programie Henry Schein Cares

 

Henry Schein Cares opiera się na pięciu filarach: umożliwienie zespołowi Schein wykorzystania swojego potencjału, wspieranie równości w dostępie do opieki zdrowotnej i rozszerzenie dostępu do opieki dla społeczności o niedostatecznie rozwiniętej infrastrukturze, przyspieszenie zrównoważonego rozwoju środowiska, wzmocnienie i dywersyfikacja łańcucha dostaw oraz utrzymanie silnego ładu etycznego. Działania w zakresie ochrony zdrowia wspierane przez Henry Schein Cares koncentrują się na czterech głównych obszarach: (1) zdrowie, leczenie, profilaktyka i edukacja; (2) budowanie potencjału; (3) gotowość na wypadek sytuacji kryzysowych i reagowanie na katastrofy; oraz (4) wzmacnianie systemu opieki zdrowotnej.

 

Zakorzeniona w głębokim zaangażowaniu w odpowiedzialność społeczną i oświeceniową filozofię działania wspierającą własny interes, której orędownikiem był Benjamin Franklin, ukierunkowana na cel wizja Henry Schein Cares to "niesienie dobra poprzez czynienie dobra". Nasze zaangażowanie w trwały, długoterminowy sukces ekonomiczny przy jednoczesnym tworzeniu wspólnej wartości dla społeczeństwa jest osiągane poprzez pracę Henry Schein Cares i nasz model interesariuszy, który angażuje wszystkie pięć składników naszej Mozaiki Sukcesu. Aby dowiedzieć się więcej na temat tego jak zmieniamy świat na lepsze, odwiedź stronę: www.henryschein.com/corporatecitizenship.

 

O firmie Marrodent i Henry Schein, Inc.

 

Marrodent to jeden z największych polskich dystrybutorów w branży stomatologicznej i protetycznej oferujący pełny zakres rozwiązań. Założona w roku 1990 przez braci Romana i Marka Stekla, firma Marrodent z siedzibą główną w Bielsku-Białej i oddziałem w Warszawie, zajmuje się dystrybucją materiałów i sprzętu stomatologicznego i protetycznego, a także kompleksowym wyposażeniem w sprzęt gabinetów dentystycznych i laboratoriów protetycznych.  Dzięki blisko 70 konsultantom handlowym i działowi zamówień telefonicznych, Marrodent obsługuje ponad 10 000 prywatnych gabinetów stomatologicznych jak również ponad 3 000 laboratoriów protetycznych w całej Polsce.

 

Od roku 2016 Marrodent jest częścią firmy Henry Schein, Inc. Henry Schein (Nasdaq: HSIC) to firma oferująca rozwiązania dla pracowników służby zdrowia wspierana przez sieć ludzi i technologii. Prawie 21 000 członków zespołu Schein na całym świecie oraz  sieć zaufanych doradców firmy zapewnia ponad 1 milionowi klientów na całym świecie ponad 300 cenionych rozwiązań, które poprawiają wyniki operacyjne i kliniczne. Nasze rozwiązania biznesowe, kliniczne, technologiczne i związane z łańcuchem dostaw pomagają lekarzom stomatologom i personelowi medycznemu pracować wydajniej, dzięki czemu mogą oni skuteczniej zapewniać opiekę wysokiej jakości. Rozwiązania te wspierają także laboratoria protetyczne, publiczne  i niepubliczne  placówki opieki zdrowotnej. Henry Schein działa w oparciu o scentralizowaną i zautomatyzowaną sieć dystrybucji, obejmującą gamę ponad 120 000 markowych produktów oraz produktów własnej marki Henry Schein, znajdujących się w magazynach, jak również ponad 180 000 innych produktów dostępnych na specjalne zamówienie.

 

Henry Schein, spółka notowana na liście Fortune 500​, komponent indeksu S&P 500 z siedzibą główną w Melville w stanie Nowy Jork oraz z oddziałami w 32 krajach i regionach. Więcej informacji znaleźć można na stronie firmy Henry Schein: www.henryschein.com. Więcej informacji znaleźć można na stronie firmy Marrodent: www.marrodent.pl.

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS