Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzPoradnik dentysty

Ankieta

Jakie czasopismo stomatologiczne prenumerujesz?

 • Magazyn Stomatologiczny
 • As Stomatologii
 • Nowy Gabinet Stomatologiczny
 • Poradnik Stomatologiczny
 • Stomatologia Współczesna
 • TPS
 • Kwintesencja
 • Forum Stomatologii Praktycznej
 • Inne

Ultra Safety Plus Twist od Septodont to najnowsza propozycja udoskonalenia złotego standardu instrumentarium do wykonywania bezp
 

 

 

Nowość od Septodont 

Dostępna już wkrótce! 

 

 

Ultra Safety Plus Twist od Septodont to najnowsza propozycja udoskonalenia złotego standardu instrumentarium do wykonywania bezpiecznej iniekcji.

 

 

Septodont jako światowy i wiodący lider w dziedzinie kontroli bólu zajmuje się produkcją oraz dystrybucją najszerszej gamy wysokiej jakości produktów do znieczulenia miejscowego dla lekarzy dentystów. Francuski oddział firmy, w 100% zajmujący się igłami dentystycznymi, nieustannie opracowuje i wprowadza innowacyjne rozwiązania technologiczne.  Należy do nich Ultra Safety Plus Twist, który jest udoskonaloną wersją dotychczasowego złotego standardu bezpiecznej strzykawki do iniekcji. Jest to znacząca zmiana, która ma jeszcze bardziej pomóc personelowi stomatologicznemu w skutecznej ochronie przed potencjalnymi zakłuciami i zranieniami igłami (NSI)

 

Zranienia igłą jako znaczące ryzyko

Światowa Organizacja Zdrowia oszacowała, że ​​spośród 35 milionów pracowników służby zdrowia każdego roku 3 miliony ponosi konsekwencje zdrowotne z powodu przezskórnej ekspozycji na patogeny przenoszone przez krew *.

 

Zranienia igłą stanowią poważne zagrożenie z punktu widzenia:

 • zdrowia: wśród pracowników służby zdrowia około 40% zakażeń HBV i HCV oraz 2,5% zakażeń HIV jest spowodowanych narażeniem zawodowym na kontakt z ostrym narzędziem *
 • kosztów: koszty organizacji opieki zdrowotnej w przypadku zakłucia igłą wynoszą około 747 USD (zakres od 199 USD do 1691 USD) **
 • legislacyjnego: wiele agencji ds. Zdrowia wprowadziło odpowiednie przepisy prawne oraz rozporządzenia zapobiegające zranieniom igłą wymagające natychmiastowego wdrożenia procedur bezpieczeństwa, stosowania bezpiecznych urządzeń/sprzętu i respektowania zakazu ponownego zakrywania igieł.

 

Ultra Safety Plus Twist: bezpieczna i łatwa w obsłudze strzykawka

Od wielu lat system Ultra Safety Plus jest określany złotym standardem bezpiecznej iniekcji, skutecznie chroniąc dentystę i personel stomatologiczny przed zakłuciami igłą. Jednocześnie spełnia on wymogi zawarte w najnowszych przepisach prawnych. Nowa wersja Ultra Safety Plus Twist jest bezpieczniejsza i jeszcze łatwiejsza w użyciu, dzięki opatentowaniu intuicyjnego rozwiązania do blokowania strzykawki: do bezpiecznego montażu potrzebne są tylko dwa proste kroki. Ponadto urządzenie jest dostępne ze sterylnym uchwytem jednorazowym lub z uchwytem wielokrotnego użytku, przeznaczonym do sterylizacji.

 

 

Septodont: Od ponad 80 lat Septodont wywiera znaczący wpływ na światową produkcję materiałów dentystycznych i miejscowych środków znieczulających dla lekarzy dentystów. Dziś jest niekwestionowanym liderem w zarządzaniu bólem w gabinecie stomatologicznym. Septodont obecny w ponad 150 krajach, posiada wszystkie niezbędne certyfikaty.

Ma aż 8 zakładów produkcyjnych na 4 kontynentach: Kanada, Stany Zjednoczone, Indie, Francja (3) Brazylia (2). Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź www.septodont.com.pl

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS