Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzPoradnik dentysty

Ankieta

Jakie czasopismo stomatologiczne prenumerujesz?

  • Magazyn Stomatologiczny
  • As Stomatologii
  • Nowy Gabinet Stomatologiczny
  • Poradnik Stomatologiczny
  • Stomatologia Współczesna
  • TPS
  • Kwintesencja
  • Forum Stomatologii Praktycznej
  • Inne

Marrodent wprowadza do oferty sterylizatory powietrza
 

 

 

 

 

 

 

 

Urządzenia firmy Radic8 pomagają w procesie zarządzania aerozolami  w obrębie gabinetu  ograniczając rozprzestrzenianie się wirusów poprzez neutralizację patogenów przenoszonych drogą powietrzną.

 

Marrodent, a Henry Schein company, rozpoczął współpracę  z firmą Radic8 dotyczącą  dystrybucji systemu sterylizacji powietrza, który neutralizuje niektóre wirusy i bakterie podczas jednorazowego przejścia powietrza przez urządzenie. Neutralizuje on również gazy i opary rtęci. Technologia Radic8 wykorzystuje dwustopniowy proces: filtrację z następującą po niej sterylizacją. Proces sterylizacji to technologia fotokatalitycznego utleniania, która przy prawidłowym wykonaniu jest o wiele bardziej efektywna w likwidacji zanieczyszczeń mikrobiologicznych przy wymuszonym przepływie powietrza niż samo UVC. *)

 

Urządzenie ViruskillerTM  firmy Radic8 zostało opracowane w 2004 r. po epidemii SARS w celu zwalczania wirusów przenoszonych drogą powietrzną i jest stale rozwijane. Opatentowana technologia została przetestowana w ciągu ostatnich lat przeciwko kilku wirusom, takim jak koronawirus DF2, adenowirus, wirus grypy i wirus polio. Wyniki pokazują wskaźnik likwidacji wynoszący 99,9999% (log6) podczas jednego przejścia powietrza przez urządzenie. *) **)

 

W przypadku zwalczania wirusów ważnym czynnikiem  minimalizującym ryzyko zakażenia krzyżowego jest skuteczność  podczas pojedynczego  przejścia powietrza przez urządzenie. W przypadku tej technologii bardzo istotna jest kontrola przepływu powietrza celem  usunięcia zanieczyszczonego powietrza  ze strefy oddychania.

 

„Bezpieczeństwo pacjentów w gabinecie  jest priorytetem  dla lekarzy stomatologów. Dzięki sterylizacji powietrza, systemy oczyszczania powietrza mogą przyczynić się do poprawy kontroli zakażeń w pomieszczeniach poprzez neutralizację niektórych patogenów przenoszonych drogą powietrzną” – powiedział Artur Podolski, Dyrektor Zarządzający Marrodent.  „Wprowadzenie na rynek asortymentu sterylizatorów  i oczyszczaczy powietrza Radic8 podkreśla zaangażowanie firmy Henry Schein w dostarczanie rozwiązań potrzebnych stomatologom do zapewnienia wysokiej jakości opieki nad pacjentem.”

 

Sterylizatory powietrza Radic8 są  dostępne za pośrednictwem Marrodent w Polsce w dwóch różnych wersjach:

 

Radic8 ViruskillerTM 401 (VK 401) VK 401 to oczyszczacz powietrza i sterylizator do średnich i dużych pomieszczeń - rozwiązanie dla pomieszczeń o powierzchni do 60 metrów kwadratowych odciąga zanieczyszczone powietrze od strefy oddychania. Czyste powietrze z VK 401 jest uwalniane po obu stronach ściany w celu zmaksymalizowania dystrybucji i stworzenia kontrolowanego przepływu powietrza w przestrzeni,którą obejmuje swoim zasięgiem.  Dzięki możliwości wymiany powietrza, VK 401 jest doskonałym rozwiązaniem dla gabinetów stomatologicznych.

 

Radic8 ViruskillerTM 103 (VK 103) (na zamówienie klienta)VK 103 odciąga zanieczyszczone powietrze od strefy oddychania w poczekalniach dla pacjentów o pow. do 100 metrów kwadratowych. Urządzenie VK103 tworzy kontrolowany przepływ powietrza w przestrzeni, którą pokrywa i może być również wykorzystywane do regulacji nadciśnienia w placówkach medycznych i placówkach opieki zdrowotnej. Dzięki swojej wydajności wymiany powietrza, VK 103 jest doskonałym rozwiązaniem dla poczekalni w klinikach stomatologicznych.

 

 

Więcej informacji na stronie https://www.marrodent.pl/produkty/viruskiller-vk-401/.

 

 

*)   Źrodło: https://radic8.com/

**) Sterylizator powietrza Radic8 nie został przetestowany pod kątem SARS-CoV2.

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS