Strona główna - portaldentystyczny.pl

Strona główna LekarzKORONAWIRUS

Stomatologiczne zdjęcie RTG – rekomendacje dla pacjentów na czas pandemii SARS-CoV-2
 

 

 

 

 

PTS w swoich zaleceniach dotyczących wykonywania stomatologicznych zdjęć RTG w czasie pandemii zakażeń SARS-CoV-2, poza rekomendacjami dotyczącymi profilaktyki zakażeń oraz dezynfekcji, zamieściło także zalecenia dotyczące pacjentów:

  • W przypadku wykonywania zdjęcia RTG stomatologicznego w odrębnej pracowni lub w zakładzie radiologii stomatologicznej i szczękowo-twarzowej rekomenduje się, aby przed wejściem na teren placówki pacjent wyjął protezę ruchomą lub ruchomy aparat ortodontyczny oraz usunął metalowe elementy z głowy i szyi (biżuterię, spinki) i zabezpieczył te przedmioty tak, aby personel i aparatura oraz powierzchnie w pracowni RTG nie miały z nimi kontaktu; pacjent powinien być uprzedzony o takim postępowaniu.

  • Pacjent przed wejściem do placówki radiologicznej ma mieć zabezpieczone usta i nos maseczką jednorazową, odkażone ręce (ewentualnie – założone rękawiczki jednorazowe), ma mieć też dokonany pomiar temperatury termometrem bezdotykowym.

  • Przed wejściem na teren placówki rentgenowskiej należy przeprowadzić ocenę ryzyka narażenia pacjenta na zakażenie SARS-CoV-2.

  • Osoby dorosłe na badanie przychodzą same, Natomiast w przypadku dzieci możliwa jest obecność jednej osoby towarzyszącej zaopatrzonej w maseczkę jednorazową i rękawiczki jednorazowe.

  • Pacjent powinien oczekiwać na wykonanie badania i jego wynik w wyznaczonym miejscu i z zachowaniem odpowiedniego dystansu społecznego.

 

 
Inne wiadomosci w kategorii
Komentarze
 
W chwili obecnej nie dysponujemy żadnymi komentarzami.
 
 

LOGOWANIE

Pierwszy raz w portalu?
Zarejestruj się Jak korzystać

Newsletter

Dodaj swój adres e-mail aby otrzymywać bieżące informacje

Katalog Firm

Kanały
informacyjne RSS
Subskrybuj RSS
Realizacja: Ideo Powered by: Edito CMS